Nenechte své vlasy v zimě trápit a pečujte o ně. Vyplatí se to...

_____________________________________________________________

Vypadávání vlasů

Problém: Nacházíte příliš mnoho vlasů na podlaze v pokoji a na kartáči? Zdá se vám, že vám vlasy padají více než dřív? V chladném počasí se může stát, že vlasy, které nacházíte, nejsou vypadané, ale ‚jenom‘ polámané. Možná ale vůbec není důvod k panice.

Dobrá rada: Ztráta 80 až 100 vlasů za den je zcela v pořádku. Po kratší dobu se toto číslo může výrazně pohybovat jak směrem dolů, tak i nahoru. Kolik vlasů nám za den vypadne, určuje i stav, ve kterém se právě nacházíme. Stres, těhotenství, nedostatek vitaminů a podvýživa způsobují častější vypadávání. Proto se obrňte dobrou náladou, zásobte se vitaminy a přestaňte vlasy počítat!

Produkt: Vlasové tonikum ve spreji Natucain s technologií MKMS24, která stimuluje vlasy přímo u kořínků, čímž redukuje vypadávání vlasů a podporuje jejich lepší růst.

Vlasy bez života

Problém: Zdravé vlasy jdou ruku v ruce s vaší celkovou kondicí. Pokud jste unavená, vystresovaná a nevyspalá, projeví se to nejen na vaší náladě či pleti, ale i na kvalitě vlasů. Jsou pak matné, bez života a bez energie.

Tip: Myslete v zimním období i na dostatek spánku, pohybu a zdravou, vyváženou stravu. Doplňte si vitaminy! V každé lékárně seženete doplňky stravy, které mohou být cíleny i na kvalitu vlasů. Jejich užívání může vaší kštici jedině prospět!

Produkt: Krém na vlasy R&B od LUSH je vyroben z velmi bohaté směsi olejů a másel, které navrátí vašim vlasům jejich přirozenou krásu.

Roztřepené konečky

Problém: Známe to všechny. Nevzhledné konečky jsou celoročním problémem, ale v zimě problém narůstá, vlasy slábnou a volají o pomoc. Zaručeným receptem na narušené konečky jsou nůžky. Pokud ale nechcete zastřihávat, vyzkoušejte regeneraci.

Dobrá rada: Dopřejte vlasům speciální ozdravnou kúru. Zvolit můžete jak profesionální péči v kadeřnických salonech, tak i domácí. V salonech vás budou hýčkat masáží hlavy, speciálními maskami a dalšími vychytávkami. 

Produkt: Noční sérum pro poškozené a křehké vlasy Kérastase Nutritive 8H Magic Night Serum. Jednoduchá aplikace poskytne vašim vlasům nezbytnou hydrataci v době, kdy se oddáváte nerušenému spánku.

Jemné a zplihlé vlasy

Problém:

Každé ráno své vlasy foukáte, žehlíte, tvarujete a fixujete  a pak vyjdete ven a všechno je pryč. Chlad, vítr a vlhko způsobují, že kudrnaté vlasy krepatí a ty rovné ještě více zplihnou.

Tip: V mrazivém počasí dostávají naše vlasy zabrat. Hodně jim ulehčíte, když omezíte používání žehličky a kulmy na vlasy a vyvarujete se přílišného foukání. Vlasy to zbytečně zatěžuje, vysušuje a oslabuje. V zimním období jim prokážete největší službu tím, že dlouhé vlasy svážete do volnějšího copu a krátké skryjete pod čepici.

Produkt: Kondicionér Dove Advanced Hair Series Oxygen & Moisture byl speciálně navržen pro jemné vlasy. 

Polámané vlasy bez lesku

Problém: Mráz, ale i časté přechody z tepla do zimy vlasům rozhodně nepomáhají a stávají se lámavými a unavenými. Kromě toho vlasové vlákno narušuje i barvení či neopatrné zacházení. Nekonečné pročesávání, pevné culíky a příliš mnoho sponek způsobují mechanické poškození vlasu a tím pak dojde k jeho lámání.

Tip: Procedura, kterou si můžete odepřít v zimním období, je barvení vlasů. I ta nejšetrnější barva může způsobit narušení vlasu a oslabení vlasového folikulu. Pokud si neumíte představit život s odrostlými kořínky, zajděte ke kadeřníkovi a zvolte šetrnější metodu barvení, než je ta domácí.

Produkt: Posilující šampon L’Oréal Paris Elseve Full Resist. Jedinečná kombinace látek arginin a protein dodává vlasům novou sílu a zamezuje jejich lámání.

Mastné vlasy

Problém: Maštění je způsobeno nadměrnou činností mazových žláz pokožky hlavy. Tyto žlázky produkují v některých případech příliš mnoho mazu. To může být způsobeno hormony, smogem či nevhodně zvolenou vlasovou kosmetikou.

Tip: Proti maštění pomáhá zinek, nelze ho ale brát nepřetržitě. Pokožka hlavy se bude méně mastit, když budete dodržovat pitný režim, jíst méně sladkých, kořeněných nebo tučných jídel a obohatíte jídelníček o vitaminy a minerály. Vlasy myjte jenom vlažnou vodou. Pokud musíte použít fén, pak volte co nejchladnější vzduch.

Rada: Vyzkoušejte novou službu CHEAP&CHIC v TONI&GUY. Služba speciálních cen platí každé úterý a středu pro dámské a panské střihy. Více o akci zde.

  14:00