S přibývajícím věkem platí, že méně je více, i pokud jde o make-up. Vsaďte na kvalitu, uberte na intenzitě a vyzdvihněte to, co je na vás hezké.

_____________________________________________________________

Líčení zralé pleti má svá speci­fika. Nejdůležitější je příprava. Tato pokožka potřebuje hodně výživy, důležitá je též hydratace a nebojte se přidat i trošku olejíčku. Pokud jste si oblíbila podkladové báze, pak si vyberte hodně hyd­ratační a nejlépe s anti - age efektem. „Čím zralejší pleť máte, tím více krémový, výživný a hydra­tační make-up použijte, ale klidně sáhněte i po tónovacích krémech typu BB nebo CC a na zarudlá místa použijte korektor. Krytí by totiž mělo být lehké až střední,“ doporu­čuje vizážistka Lucie Janků. „Určitě se vyhýbejte hutným a hodně krycím make-upům, které pleť ještě více vy­suší. Pudr pokud možno vynechte úplně, nebo ho nanášejte jen na lehkou ­fixaci a zmatnění T-zóny. Dokonce i v případě, že máte mastnou pleť, pracujte s pudrem velmi opatrně. Protože stejně jako u make-upu, který by měl být lehčí, aby nezvýrazňoval linky v obličeji, je potřeba i pudr vybírat ­hodně jemný a klidně bílý, ­fixační, s obsahem kyseliny hyaluronové, která udržuje hydrataci v pleti a nebude ji ­zbytečně vysušovat,“ dodává Lucie.

Jak si nejlépe nalíčit rty, oči i tvář, abyste vypadala mladě a svěže?


Oči

Nejlépe vypadají matné oční stíny v přírodních a tělových odstínech. Vyhněte se třpytkám a perleti, které zbytečně zvýrazňují vrásky. Pro výraznější look zkuste kouřové líčení v hnědých či lila tónech. 

Rty

Bude vám slušet krémová rtěnka v nude tónu, která jen přirozeně zvýrazní vaše rty, ale i červená, když zbytek make-upu ponecháte už pouze přirozený. Efektně vás rozzáří a omladí.

 

Obočí

Jen zlehka ho vytrhejte a pro zvýraznění použijte odstín co nejbližší barvě vašich vlasů. Ponechte mu také přirozený tvar. Příliš tmavé nebo tenké by působilo zbytečně tvrdě.

Tvářenka

Vybírejte jemnější odstíny meruňkové či broskvové a vyhýbejte se perleti a třpytkám. Zjemněte a uberte na intenzitě barev. Vsaďte na krémové textury, které lépe vyhovují zralé pleti.

  12:10
Témata: kosmetika, líčení