Posezení v koupelně je pro někoho věcí nutnosti, pro jiného jen součástí příjemného pohodlí, nakonec by ale mělo vždy splňovat obě úlohy. Právě v této místnosti bychom se totiž měli cítit vždy co nejlépe.

Elegantní řešení:

Většina kvalitních nábytkových řad zahrnuje úložný kontejner, který je určen také k posezení a je na kolečkách.


Nejsme-li staří, nemocní nebo handicapovaní, na posezení v koupelně asi ? nemyslíme, zvlášť když je příliš malá. Ale vše se může rázem změnit a pak to bude i naše ? téma. V tom případě máme několik možností: Buď si necháme sedátko zabudovat ? rovnou do zdi,  například do sprchy, nebo zvolíme nějakou přenosnou variantu stoličky, ? anebo už máme koupelnový nábytek řešený tak, že jeho část slouží jako taburet.


Pevné

Zabudování do zdi je elegantní variantou. Na trhu je celá řada sklopných sedátek, samozřejmě různé kvality a podoby. Pokud už ale něco necháme zabudovat do zdi, pak s tím počítáme na dlouhou dobu, a v tomto případě bychom neměli zbytečně setřit. Je třeba zvolit kvalitu, to znamená opravdu pevný plast a bytelnou konstrukci z nerezové oceli. Odpovídající by měla být i nosnost sedátka. Většinou ji výrobci garantují do 150 kg. Jestliže potřebujeme sedátko zabudovat do sprchového koutu, pak by neměl mít menší velikost než 90 x 90 cm. Zaklopená vypadají tato sedátka nenápadně a neubírají cenné centimetry.


Přenosné

Ideální je, když stolička patří ke stálému vybavení koupelny a nemusíte si ji tam nosit z jiných částí bytu. Může být součástí nábytku, hodí se, když je na kolečkách a lze si ji snadno povytáhnout, například zpod umyvadla. Praktické jsou stoličky, které mají uvnitř úložný prostor a slouží třeba k ukládání špinavého prádla. Nejběžnější a také nejlevnější variantou jsou skládací stoličky, které nezaberou moc místa. Když je nepotřebujeme, mohou být zavěšené na zdi nebo zastrčené někde v koutku. I ony by však měly mít kvalitní a stabilní konstrukci.


Jestliže je sedátko určené také k sezení tam, kde je voda, je nutné protiskluzové zakončení nohou.


Kontejner ze série Cubito ? lze doplnit sedákem a poslouží k sezení, ?cena u prodjeců značky Jika Koupelnové skříňky nemusí sahat? až k podlaze. Pokud si vytvoříte ?sestavu vyšší, než kam dosáhnete ?ze země, je dobré mít připravené ? schůdky. I na ty si lze sednout. Sklopné sedátko? Ovo P, cena? na www.ravak.czAnconatab taburet s košem, cena na www.siko.czKoupelnová stolička ?Valerie, cena na www.kika.czVíce nejen o koupelnách se dozvíte v nové Tině Bydlíme  23:02,  aktualizováno  25. března 2019 21:16