Nedávno jsme vám přinesli seznam zajímavých seriálů, které byste si neměla nechat ujít. Tentokrát necháme promluvit řeč čísel. Tohle je osmička nejpopulárnějších seriálů světa podle zájmu diváků. 

Seriály byly porovnávány na základě tzv. "demand expressions per day" (vyjádřená denní poptávka - celosvětově). Toto je desítka aktuálně nejpopulárnějších seriálů světa. Výběr je to opravdu různorodý, od komediálních oddechovek, až po putování historií. I tento žebříček potvrzuje seriálovou dominanci HBO, která má v nejlepší čtyřce hned dva své zástupce. Mezi významné tvůrce seriálů už začíná pronikat i Netflix.8) Stranger Things (Netflix)


- 2,5 milionu D.E./ den


Osm epizod první série dobdrodružného hororového dramatu Stranger Things nadchlo svět. Žánrově se sice jedná o hororové drama, ale nebojte se, noční můry z tohoto seriálu mít nebudete. Na začátku filmu se ztratí jeden ze čtveřice kamarádů a naopak se v městečku objeví malá holčička. Sledujeme množství dramatických a mnohdy nevysvětlitelných situací. Není nouze ani o šokující zvraty a dojemné scény. Seriál je postavený na vynikajících dětských hereckých výkonech, které nemají v posledních letech obdoby. Pokud si tedy chcete užít tajemnou a dramatickou atmosféru v hávu osmdesátých let, tenhle seriál je přesně pro vás.


- Žánr: Horor / Drama / Thriller

- Rok vydání 1. dílu: 2016

- Herci:  Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard a další  18:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:27