Nemáte ještě program na sobotní večer? Přijďte na koncert Světlo pro světlušku, který začíná ve 22 hodin v Pražské křižovatce. Nebo sledujte přímý přenos na ČT1 a Radiožurnálu.

Přidejte se také k příznivcům sbírky na pomoc nevidomým lidem, kterou přijdou podpořit David Koller, Markéta Irglová, Tomáš Klus, Jana Kirschner, kapela Jelen, Cocoman a další. Hudebníci vystoupí ve speciálně upravených duetech s nevidomými umělci a Světluščím sborem. V reportážích pak Světluška prověří poslepu i fyzičku či zručnost Kamila Střihavky, Pavla Kříže a Veroniky Khek Kubařové. V premiéře uvidíte i reportáže Den POTMĚ, ve kterých si známé osobnosti vyzkouší poslepu hudební i sportovní aktivity po boku nevidomých – Kamil Střihavka bude hrát na kytaru a rybařit, Pavel Kříž tančit a Veronika Khek Kubařová se učit sebeobraně.Během koncertu bude fungovat světluščí call centrum. Role telefonních operátorů se zhostí herci Dana Morávková, Jana Stryková, Pavel Řezníček i prakticky nevidomý horolezec Jan Říha. Zavolejte jim a řekněte jim výši svého daru, který pošlou po skončení přenosu na sbírkové konto Světlušky 99999 99999/0100.


Světlušce je možné odeslat kdykoliv dárcovskou SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA (1 DMS = 30 Kč, Světluška obdrží 28,50 Kč), nebo ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA (pravidelná měsíční podpora Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku).  Světluška získané peníze rozdělí tak, aby pomohly nevidomým vést samostatnější a pestřejší život.

 


  10:20,  aktualizováno  25. března 2019 19:34