Tentokrát škeble, lastury a ulity nezůstanou v krabici, v níž jsme je transportovali až od moře. Poslouží jako základ půvabných dekorací a připomínka hezkých zážitků

Květy z mušlí


Vykvetou z různých mušliček, které pomocí tavné pistole postupně spojíte do tvaru květu tak, aby vespod zůstal otvor. Tím protáhněte větvičku, která květ unese. Nakonec k ní z vnitřní strany drátkem přivažte střed vytvořený tavnou pistolí z korálku a pestíků ze slámy.


Originální svíčky


Větší škeble poslouží jako obal na svíčku. Tu vytvoříte z knotu s plíškem a vosku určeného k výrobě svíček. Potřebné množství vosku rozpustíte ve vodní lázni. Přidáte barvivo, případně vonnou esenci, do mušle vložíte knot na plíšku, zalijete ho voskem přibližně půl centimetru pod okraj a necháte ztuhnout. Vždy dodržujte pravidla bezpečnosti a svíčky nenechávejte hořet bez dozoru.


Závěsná dekorace


Z vyplavených dřívek a škeblí snadno vyrobíte pohyblivou závěsnou dekoraci. U konců dlouhých dřívek na základní středovou konstrukci (viz obrázek) provrtejte dírky, krátká dřívka na vrchní ozdobu provrtejte uprostřed. Podle obrázku jimi provlečte provázek a zafixujte ho uzly. Čtyři dřívka, která budou viset dolů, přivažte provázky k základní konstrukci. Zavěste je tak, aby dekorace byla vyvážená. Do škebliček vyvrtejte otvory a přivažte je ke konstrukci do různých výšek, jednu zavěste i pod horní díl.


Dárkové balení


Je v balíčku něco od moře? Pak se bude hodit i stylová jmenovka s mušlí: Do jejího úzkého konce vyvrtejte dírku. Z papíru nebo tenkého plíšku vystřihněte tvar, který do mušle zapadne, napište na něj jméno či vzkaz, děrovačkou v něm vyrazte otvor a spolu s mušlí ho stuhou přivažte k dárku.Další skvělé rady a nápady najdete v tině Bydlíme, která je právě v prodeji 

  6:46,  aktualizováno  26. března 2019 11:28