Z procházky si teď domů nemusíme přinést jen pár hezkých větví, šišek, žaludů nebo úžasně zbarvených listů, ale také inspiraci a chuť vytvořit nevšední výzdobu nebo drobné doplňky.

Kouzlo větví


Udělat si svou zcela originální listovou skulpturu není opravdu nic složitého. Různé sušené listy tenkým drátem připevněte na větev a mezi ně přidejte pár listů z ručního nebo několika vrstev hedvábného papíru. Listová měď (z kutilských potřeb) dodá dílu eleganci.


Příjemné chvíle u čaje


Zase přichází doba, kdy bychom nejraději trávili odpoledne doma s přáteli. Když jim pošlete či předáte půvabnou pozvánku, zaručeně s nimi můžete počítat. Modelovací hmotu (například fimo) rozválejte dotenka, řezákem z ní vykrojte motivy žaludu, udělejte do nich otvory a upečte je. Kloboučky natřete barvou, na žaludy přivažte sáčky s čajem a pozvánky vložte do malých obálek vyrobených na míru.


Hra barev


Kdo říká, že stolní dekorace musí být vždycky květinová? V těchto dnech nám příroda nabízí tolik pokladů, které jsou jedinečné a navíc zdarma. Střed stolu můžeme ozdobit velkou mísou, do které dáme skleněné svícny a prostor kolem nich vyplníme jedlovými šiškami. Když je do poloviny natřeme barvou, bude aranžmá zajímavější.


Návštěva z lesa


Tento roztomilý obyvatel lesa by mohl být také vaším hostem: Sova v peříčkových šatech z plsti a podzimního listí. Návod na její výrobu krok za krokem najdete na obrázcích, předlohou ke stažení na našem Facebooku.Další skvělé rady a nápady najdete v tině Bydlíme, která je právě v prodejiChcete dostávat tinu Bydlíme do schránky? Předplatné najdete zde: www.jenprocasopisy.cz/casopisy/hobby-domov-vareni/tina-bydlime/

  6:28,  aktualizováno  26. března 2019 16:21