Toužíte navštívit místa, kde se skutečně zastavil čas? Kde lidé žijí tradičním způsobem života v sepjetí s přírodou, bez aut i mobilů? Poradíme, kam se vypravit za nejdrsnější exotikou. A možná tu narazíte i na kanibaly...

1. Papua Nová Guinea: 800 různých kmenů
V Papuy Nové Guiney žije více než 800 kmenů s libozvučnými názvy jako Kaluli, Huli nebo Jebo. Jezdí se především na západní část ostrova Irian Jaya. Jsou zde vesnice, ktere´ náš svět poznal teprve před pa´r desetileti´mi. „Nejzajímavější jsou izolovane´ kmeny vysočiny a kmeny z horke´ džungle, ti mají nejkrásnější děti na světě,“ říká Luboš Fellner z Cestovní kanceláře SEN, který procestoval celý svět.
Každý papuánský kmen má jiné zvyky. Jeden se maluje žlutou barvou, nosí paruky, druhý chodí nahý, třetí fandí červené s černou. Neexistuje člověk, který by měl všechny papuánské kmeny zmapované.
Spojuje je jediná věc - betel. Tak jako se u nás pije pivo, tady je národním sportem betelový ořech. Všichni tu mají úctu ke starším. Neexistuje kmen, kde by neuctívali starší, nerespektovali je a nestarali se o ně.
Většina místních turistu mile přivítá, pozve do jednoduchých dřevěných příbytků a ukáže svůj folklór. Přenocovat ve vesnici je zážitkem. V horách se musí počítat s chladným počasím, v povodí mohutné řeky Sepik zase s dusným tropickým pralesem.
  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:37