Je totiž čas na přírodu!

Příroda je pro lidi nepostradatelná, ale v dnešní době velkých měst je také nedostatkovým zbožím. Značka Strongbow se rozhodla obohatit nudnou betonovou šeď o kousek přírody, která lidi pozitivně ovlivňuje a nabíjí energií. Představujeme kampaň Nature Remix!


Začalo to v Johannesburgu v Jižní Africe, kde značka Strongbow nechala v centru města vysázet jabloňový sad včetně obrovského stromu, prorůstajícího opuštěným výškovým domem. Kampaň se šíří do světa a další zastávka je v Praze.Strongbow v ČR deklaruje, že na aktivity spojené s přírodou lidé ve velkých městech slyší, a chystá tak vlastní iniciativu. „Nature Remix se dotýká aktuálního trendu. Čím dál víc lidí si uvědomuje, že příroda na ně má pozitivní vliv. Nicméně pokud žijete ve městě, tak opravdovou přírodu najdete zřídka. Proto chceme být u toho a změnit beton v přírodu,“ říká Michala Ebertová, která má značku Strongbow na starosti.


O tom, že se lidé přirozeně lépe cítí v přírodě a dokonce ji sami intuitivně vyhledávají, svědčí i anketa u obyvatel Prahy a Brna. Nejpopulárnější místa ve dvou největších českých městech byla zkrátka zelená! Přesvědčte se sami na videu:


]Hledáme zanedbaná místa


Na webových stránkách www.prirodudomesta.cz se ve spolupráci se spolkem Kokoza nedávno rozběhla zajímavá výzva. Obyvatelé měst mohou posílat tipy na místa, která jsou podle nich zanedbaná a zasloužila by si zazelenit tak, aby zde mohli trávit pěkné chvíle. První vybrané místo, které prošlo radikální přeměnou, najdete nyní třeba v Mečislavově ulici na Praze 4. Strongbow se chystá do konce roku podpořit ještě několik desítek menších projektů.  10:34,  aktualizováno  25. března 2019 19:25