Plánujete rekonstrukci dětského pokojíčku? Myslete dopředu, aby vám děti už za pár let opět nepřerostly přes nábytek.

U přestavby dětského pokoje musíme dbát především na věk dětí. Největší pozornost je potřeba věnovat zejména místnostem, které obývají budoucí školáci. Ale velkou pozornost musíte věnovat i pokojům pro miminka. Rodiče se při jejich zařizování  dopouštějí stále stejných chyb, kvůli kterým se pak děti ve svém útočišti necítí pohodlně. Jaké to jsou a jak se jim snadno vyhnete?


S výběrem barev opatrně

Podle bytových architektů rodiče například zbytečně experimentují při malování. Příliš křiklavé barvy nebo více druhů odstínů, které k sobě nepasují, jsou častým přešlapem při zařizování nového pokoje. Barvy ovlivňují náladu. Klasikou, která nic nepokazí, jsou teplé odstíny žluté, ale také světlé odstíny modré. Pro nejmenší se pak hodí růžová nebo zelená. Další z častých chyb bývá výběr nábytku z nekvalitních materiálu. Určitě dbejte na to, aby se z něj neuvolňoval formaldehyd. Chybu určitě neuděláte dřevem, které lze kombinovat s barevnými papírovými krabicemi, proutěnými košíky nebo nejrůz-nějšími úložnými boxy.


Dřevo, nebo koberec?

Chcete dětem pořídit do pokojíčku koberec s jejich oblíbeným hrdinou nebo motivem? Proč ne, ale rozhodně ne na celou plochu pokoje. Nezapomeňte, že koberce jsou jedním z největších zdrojů prachu a snadná není ani jejich údržba. Při výběru podlahy tedy raději vsaďte na dřevo nebo korek a koberec dejte pouze doprostřed. Musíte ho ovšem dobře přilepit k podlaze, aby děti při divokých hrách a běhání na něm neuklouzly.


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:10