Téměř neuvěřitelný výkon předvádí herečka Noomi Rapace v novém filmu 7 životů.

Přestože se Noomi Rapace proslavila v náročné úloze Lisbeth Salanderové, zcela jasně tvrdí „Celý projekt 7 životů byl šílený, děsivý, náročný, ale velmi zábavný. Každopádně je to nejtěžší role, kterou jsem kdy hrála.“  Logicky na sebe strhává největší pozornost, přestože ve filmu hrají i legendy Willem Dafoe a Glenn Close.

Nejenže Noomi Rapace hraje sedm rolí, ztvárňuje dokonce sedm sester! „Každá ze sester má svůj charakter, svůj styl, každá je jiná. A často je jich v záběru několik . . vlastně skoro pořád. Spoustu scén jsem proto musela přehrát několikrát, na různých místech, v různém líčení a s přesnou choreografií, aby na sebe role ve finálním obrazu navázaly,“ líčí známá herečka.

https://youtu.be/tVdOsFEE8N4

7 životů je sci-fi, která popisuje svět roku 2073. Na Zemi je povoleno mít pouze jedno dítě na rodinu. Tento zákon je tvrdě a nesmlouvavě vyžadován, ale i tak se už třicet let skrývá a v utajení žije 7 sester. Sestry navenek vystupují jako jedna osoba, jmenují se po dnech v týdnu a každá z nich chodí ven pouze jeden den v týdnu - právě ve svůj den. Pondělí v pondělí, Úterý v úterý a tak dále. Pondělí se ale jednou nevrátí domů a pro zbylé sestry začne boj o život.

Na scénář k akční sci-fi 7 životů si dlouho nikdo netroufal, až přišel Tommy Wirkola a pustil se do práce. S jednou drobnou změnou – z původních sedmi bratrů udělal sedm sester. A trval na tom, že všechny zahraje jedna herečka. „S ženami získal film na dynamice, postavy jsou mnohem pestřejší. Těžko by se nám odlišovalo sedm chlapů, kteří se spolu poflakují,“ říká režisér.

Technické záležitosti ale nesměly ovlivnit výsledný film. A proto se Tommy Wirkola nebál ani společných akčních scén. „Jednou z nejnáročnějších scén byla velká bitka, jíž se zúčastnilo šest ze sedmi sester. Bojují pánvemi, vařící vodou, ledničkou i žehličkou. Na konci natáčení byl všude hrozný nepořádek a hrozně krve, ale bylo to velmi zábavné. Jako kdybyste bojovali s klanem koček!”

Noomi Rapace představuje sedm sester.


Pondělí je velice inteligentní, kultivovaná, bystrá, drsná, zdrženlivá a ambiciózně si jde za svým cílem. Musí se vypořádat s nejhorším dnem týdne – pondělím. Je také nejvíce podobná společné identitě žen, Karen Settmanové.

Úterý kouří trávu a je hodně pohodová, je to  jemná a citlivá duše. Ano, kdyby mohla žít venku, byla by hipík.

Středa je sportovně založená, odvážná, neústupná, sebejistá, nebojí se vyvolávat konflikty, doma neustále boxuje, trénuje nebo cvičí.

Čtvrtek je rebelka, touží po svobodě, porušuje pravidla. Chce si dělat věci po svém.

Pátek je introvertním, tichým géniem, který se brilantně orientuje v technologiích, matematice a vědách. Jediná nerada chodí ven a radši zůstává doma.

Sobota je extrovertní, sexy, vyzývavá, drzá a vtipná. Je poznat, že v životě nemusela pracovat ani jediný den.

Neděle je jemná, empatická, moudrá a klidná. Mezi sestrami má v podstatě roli jejich mámy.

  7:12,  aktualizováno  25. března 2019 16:00