Jaký je moderní bar? Několik umělců dalo hlavy dohromady a nyní představují projekt, který vám na tuto otázku odpoví. 

Jejich Schweppes The Bar je místem zážitků a snaží se nabídnout přesně to, po čem moderní městský člověk touží. Navštívit jej můžete během listopadu.


Bar je místo s výjimečnou atmosférou a s vlastními pravidly. Odkládáme v něm starosti, čerpáme inspiraci, navazujeme nová přátelství. V každé době zůstává světem, kde je vše skutečné, ale stát se může cokoliv. Moderní bar nabízí ale ještě něco navíc – reaguje na změny „tam venku“ a nový životní styl svých zákazníků. Kreativní team Schweppes The Bar to všechno zpracoval a navrhnul bar, který jde svými hodnotami, prostředím i zážitky vstříc přáním a potřebám moderního člověka.Každého z umělců, kteří se v projektu sešli, přitahuje barové prostředí něčím jiným a každý přistoupil k roli konzultanta či realizátora po svém. Společně ale výtvarnice Léna Brauner, light designér Světlonoš, komiksový kreslíř Jonáš Ledecký, barman Milan Zaleš a architekt Juraj Calaj vytvořili něco, co je tradiční, současné i nadčasové zároveň. Bar, který se neustále vyvíjí, je mobilní, dokáže reagovat na přání zákazníka, umí zastavit i zrychlit čas, nabízí dokonalý design a perfektní zážitek, je šetrný k životnímu prostředí a na svém menu má skvělé drinky z kvalitních surovin. 


„V dnešní době každý očekává od baru něco jiného, proto si tvorba konceptu žádala odlišný přístup, než je obvyklé. Na definování toho, jaký by bar měl být, jsme proto pracovali v rámci širokého týmu. Diskuse s lidmi z jiných oborů a s osobitým pohledem na věc byla inspirativní. Věřím, že výsledek naší práce se bude návštěvníkům baru líbit,“ komentuje práci na Schweppes Baru Juraj Calaj.Juraj Calaj a jeho kolegové z architektonického studia Edit! se proslavili především nápaditými realizacemi domů a bytů, velmi dobře ale znají jejich interiérový design také hosté sítě italských restaurací a bister La Bottega (Gastronomica, Bistroteka, Aromi) anebo nedávno otevřeného baru Cobra na Letné. Minimalistické světelné instalace light designéra Petra „Světlonoše“ Pufflera si zase oblíbili návštěvníci akcí Polygon a Lunchmeat, alternativních klubů Vlkova 26 a Neone i nového pražského prostoru Vnitroblock. Léna Brauner je renesanční výtvarnice, jejíž umělecký rukopis si není možné splést s žádným jiným. Ať už maluje, kreslí, ilustruje, tetuje, anebo zdobí interiér, vytváří snové krajiny, v nichž žijí bytosti podobné jí samotné. Jsou pohádkově nádherné. I o Jonášovi Ledeckém se (nejen) v kulturních kruzích mluví v samých superlativech. Patří k nejtalentovanějším kreslířům a grafickým designérům mladé generace, kteří mají potenciál obstát na mezinárodní úrovni. Jeho zatím posledním úspěchem je komiksová kniha Karel IV. Pán světa určená dětem.Zpět do Schweppes Baru


Speciální menu s originálními koktejly vytvořil pátý člen kreativního týmu Milan Zaleš, šéfbarman Bugsy’s Baru a loňský nejlepší český barman podle Cen barové akademie. Jeho nabídka sahá od osvěžujících nealkoholických drinků přes vitamínové bomby až po míchané nápoje s alkoholem a bere ohled na to, že v každou denní dobu nám chutná něco jiného. Všechny nápoje mají ale jedno společné – obsahují jen kvalitní ingredience včetně některé z limonád Schweppes. Proč? Svého času byly průkopníky a dones jsou symbolem kvality. Stejně jako se o to snaží bar, který nese název Schweppes.


Schweppes Bar můžete navštěvovat v průběhu celého listopadu, a to pokaždé na jiném místě. Poprvé se otevře na Design Weeku v Kafkově domě a dále bude putovat po akcích  Žena roku, Štrúdl, VIP Věnce, Pechakucha a Křišťálová lupa. www.schweppes.cz


  5:02,  aktualizováno  25. března 2019 19:44