Přijďte v sobotu 29. července s celou rodinou do pražského Kongresového centra na Family market. Dozvíte se spoustu informací o Montessori pedagogice a pobavíte se vy i vaše děti.

Trhy, Montessori pomůcky, přednášky odborníků, zábavný program pro děti – to vše je Family market, a mnohem více. Zakoupíte zde různé didaktické pomůcky, knihy a především samotné Montessori pomůcky pro různě staré děti. „Montessori je zážitková forma pedagogiky, a proto i Family market bude o zážitcích,“ říká Soňa Havlíčková, manažerka Montessori kongresu.
Montessori „na vlastní oči“


Pro všechny, kdo by se rádi dozvěděli, jak děti v typické montessori třídě pracují, doporučujeme praktickou ukázku - tzv. „okna do třídy“, kde bude možné sledovat děti při práci s pomůckami. K dispozici budou i odborníci, kteří budou odpovídat na dotazy rodičů. Pro zvědavé rodiče


Celodenní sérii workshopů otevře Eduardo Juevas z Kanady, který se Montessori pedagogikou zabývá vice než 37 let, školí Montessori učitele a nyní dokončil nový kurz s názvem „Protože se rodičem nikdo nenarodil“. Jak může Montessori pedagogika pomoci rodičům i při každodenní výchově pohovoří české lektorky Michaela Willheimová a Kamila Balcarová. Vysvětlí, jak můžeme změnit naše domácí prostředí, abychom podpořili jejich samostatnost a přirozený vývoj. Často diskutované téma stanovování hranic při výchově připraví známá americká lektorka a bloggerka Jeanne-Marie Paynel, která mimo jiné vede i blog Voila Montessori.

Vstup na akci je zdarma, na workshopy se můžete zaregistrovat online ZDE.


  12:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:55