Vyhlásili jsme Anketu Esaquire Man 2015 - hledáme muže známe i méně známé, kteří si podle vás zaslouží uznání

Postupně vám představíme 10 Esquire mužů, kteří podle nás splňují naše předpoklady a podmínky.Vy čtenáři nyní máte možnost nominovat muže, jenž podle vašeho názoru nejvíce vyhovuje nárokům ankety Esquire Man 2015.Víte o někom, kdo by si podle vás ten titul zasloužil?


Nominujte, hlasujte na esquireman.jenpromuze.czMARIAN JELÍNEK


(Narozen 1963)

Profesionální hokejový trenér, bývalý osobní kouč Jaromíra Jágra a šéftrenér letní školy Jágr-teamu.>  Mám-li být upřímný, tak jsou dny, kdy se v roli vůdce cítím velmi dobře, je to většinou spojeno s nějakým vnitřním nastavením, protože v tu chvíli jdete jako trenér do boje a vrcholový sport je vlastně boj, proto mi to vyhovuje. Jsou ale i dny, kdy vedení rád předám někomu jinému, je to asi i proto, že jsem v symbióze se svým kolegou a ve vedení týmu se střídáme. Nejspíš i proto jsme spolu vydrželi tak dlouho, v takzvaném trenérském manželství.>  Jsem člověk, který umí odpouštět. V každém z nás je v latentním stavu určité zlo a existuje spínač, který ho může aktivovat. >  Strachu čelím tak, že se s ním snažím skamarádit, vítám ho jako pomocníka, ale rozlišuji dva druhy strachu: strach intuitivní a strach racionální.>  Mám hodně oblíbených mot, mám moc rád věty například od Junga či Frankla, protože mě zajímá psychologie, kterou jsem i studoval. Ale i myšlenky ze sportovního prostředí jsou inspirující, třeba: „Nezáleží na velikosti psa v boji, ale na velikosti boje v psovi.“ To je krásný citát do sportovního týmu.> Inspiruje mě život sám, život mých rodičů a život lidí, kteří si život umějí užít v rámci svého životního štěstí. Podívejte se kolem sebe a najdete plno inspirativních věcí.


JOHNNIE WALKER SE PTÁ: 

>  Ze kterého svého životního kroku jste měl největší radost? Asi z toho „prvního“ na tomto světě, ten mi umožnil ty následující...>  Svoboda je pro mě znamením ohromné vnitřní volnosti. Mám rád svobodu meditační, kdy se dostanu do stavu klidu, bez emoční euforie nebo naopak deprese. Jen ležím nebo sedím v křesle a koukám do krbu nebo třeba na moře, všechny mé myšlenky jsou úplně volné a i bariéry času mizí. Během chvilky tak můžu být z australské pláže v Africe, klidně i ve vesmíru. Tato svoboda mysli mě fascinuje, bohužel si ji ale neumím navodit, kdy chci, respektive ten vnitřní stav, který jí předchází.
  4:22,  aktualizováno  25. března 2019 20:50