I když vaše vlasy ocení, že jim pravidelně dopřáváte péči v dobrém salonu, větší vliv na jejich kvalitu má to, jak se o ně staráte každý den doma.

Kromě kvalitních vlasových přípravků, které vám v ideálním případě doporučí kadeřnice nebo tricholog, můžete o vlasy pečovat i vhodným výběrem fénu nebo žehličky na vlasy a samozřejmě i správným postupem při fénování nebo žehlení. Svou kštici před samotným stylingem nejprve vysušte na nižší teplotu a bez použití kartáče, a teprve poté je začněte pomocí fénu a kartáče uhlazovat, případně žehlit. Nechce se vám řešit nastavování teploty? Podívejte se, jací vlasoví kouzelníci ohlídají správnou teplotu místo vás.

Když chcete fénovat

Externí obrázek

Pokud chcete dát za fén jen něco kolem dvou tisíc korun, vyberte si rozhodně takový, který vlasy během fénování zbytečně nepřesušuje. Dokáže to například fén Philips MoistureProtect, který díky speciálnímu snímači neustále přizpůsobuje teplotu vysoušení tak, aby vlasy zbytečně nepřehříval. Vlasy zůstávají přirozeně hydratované a zdravé, a díky uvolňovaným záporným iontům vám nehrozí ani nevzhledné krepatění a zacuchávání. Na výběr máte hned šest kombinací nastavení rychlosti a teploty, díky čemuž si připravíte hladký účes, nadýchanou hřívu i nespoutané vlny. Na závěr zvolte funkci chladného vzduchu, aby vám účes vydržel co nejdéle. Doporučená cena fénu Philips MoistureProtect je 2 299 Kč.

Externí obrázek

Máte své vlasy opravdu ráda a chcete jim dopřát Mercedes mezi fény?

Externí obrázek


Sáhněte po nejluxusnějším fénu značky Philips s názvem Philips Prestige SenseIQ. Jen on dokáže během fénování neustále snímat teplotu vlasů a teplotu vysoušení jí průběžně přizpůsobovat. Teplotu vlasů totiž neovlivňuje jen samotné fénování, ale i další faktory, například jejich aktuální kondice. Jestliže jsou vlasy oslabené nebo poškozené, teplo na ně během vysoušení působí intenzivněji. Výsledkem je, že rychleji ztrácejí přirozenou vlhkost a dostávají se do ještě horšího stavu. Philips Prestige SenseIQ ale tohle všechno dokáže zohlednit a vlasům jejich přirozenou vlhkost zachovává. Během fénování také uvolňuje dvojnásobné množství iontů a líbit se vám bude i široká nabídka stylingů. Pokud pospícháte do práce, přepněte do režimu Fast; jestliže máte vlasy oslabené nebo vás trápí citlivá vlasová pokožka, dopřejte jim režim Gentle. V režimu Manual si můžete zvolit vlastní nastavení a další tři režimy se automaticky přepnou podle toho, jaký nástavec na fén nasadíte. Tedy jestli tvarovací koncovku pro dokonalý styling, difuzér pro svůdný objem a vlny nebo masážní nástavec. Cena fénu je 7 999 Kč, ale při dlouhodobém používání poznáte, že to stálo za to.

Externí obrázek

Když chcete žehlit

Externí obrázek

Čím šetrněji a kratší dobu vlasy žehlíte, tím lépe. Žehlička Philips MoistureProtect díky titanovým destičkám narovnává vlasy rychleji a po jediném přejetí, zároveň je snímá 30krát za vteřinu a přizpůsobuje teplotu žehlení tak, aby zachovala jejich přirozenou vlhkost. O ještě lesklejší a hladší účes bez poletujících vlasů se navíc opět postarají ionty. Žehlička se nahřeje během pouhých 15 vteřin a na digitálním LED displeji si snadno nastavíte jednu ze tří teplot žehlení: 150 °C pro jemné vlasy, 200 °C pro vlasy nepoddajné a 175 °C pro cokoliv mezi tím. Žehličku Philips MoistureProtect koupíte za 2 599 Kč.

Externí obrázek

Jestli si můžete dovolit zaplatit za žehličku o něco víc, vaší pozornosti by neměl uniknout tenhle skvost.

Externí obrázek

Žehlička Philips Prestige SenseIQ během jediného stylingu snímá teplotu vlasů více než 20 000krát* a automaticky upravuje teplotu žehlení tak, aby vlasy zůstaly hydratované, pevné a přirozeně pružné. A pokud by se snad nějaký vlas odvážil vydat vlastní cestou, zkrotí ho miliony iontů, které se rovnoměrně uvolňují do pramenů prostřednictvím čtyř trysek po obou stranách žehličky. Mimořádně hladké keramické destičky jsou navíc větší, takže účes vytvoříte rychleji. Také u tohoto modelu si můžete vybrat jeden ze tří přednastavených režimů stylingu (pro nepoddajné, lehce zvlněné nebo jemné vlasy), nebo jedno ze 14 nastavení teploty. Zatoužila jste po změně a místo rovných vlasů chcete vlny? Vložte pramen vlasů mezi destičky a otáčejte žehličkou směrem dovnitř nebo ven a souběžně s tím po vlasech klouzejte. Cena žehličky Philips Prestige SenseIQ je 3 599 Kč.

Externí obrázek

Na všechny tyto výrobky navíc můžete využít 45denní záruky vrácení peněz.

Více zjistíte na zde.

* Tj. 30x za sekundu, styling trvající 12 minut.

  11:13