Máme mnoho schopností, jen jim musíme naslouchat a nechat se jimi navigovat. Jednou z nich je právě intuice.

Intuice, je to slovo, které mnozí nevědí co znamená, nebo tomu nevěnují pozornost, ale používají ji přirozeně.

Určitě znáte případy, kdy jste někam šli a vůbec nevíte proč jste zahnuli zrovna do této uličky, ale našli jste tam nádherný obchůdek, ve kterém prodávali prstýnek, který jste už dlouho sháněli?

Tomu přesně se říká intuice a ta nás dokáže vést celým životem. Na druhou stranu tyto signály nemusíme poslouchat a můžeme je úplně ignorovat.

Někdo má fyzické příznaky, jako je mravenčení, husí kůže, zvláštní pocity, příznaků je opravdu mnoho, jen jim musíme dát příležitost a naslouchat jim. Někdy to může být i strach, víme, že tohle opravdu dělat nemáme. Nebo si řekneme, „já jsem to věděla“. Když se na tyto příznaky zaměříte, dají se posilovat, rozšiřovat a časem se na ni začnete spoléhat, protože budete vědět, že vám chce pomoci.

Někdy se snažíme dlouhé dny vyřešit situaci, která nás trápí a nemůžeme se dobrat výsledku. Dá se říct, že intuice si s námi může i trochu hrát a přichází k nám v okamžiku kdy třeba cvičíme, vaříme, nebo si čteme, najedou dostaneme vnuknutí a přesně víme, jak danou situaci vyřešit.

Intuici můžete používat, když se třeba rozhodujete, do kterého zaměstnání nastoupit. Je dobré se uklidnit a pak se vžít do situace, jak bych se cítil/a, kdybych vzala tuto práci, pak se od toho odpoutat a představit si další práci a takto postupovat podle toho kolik máte nabídek. Pozorujte co vaše tělo dělá, jestli máte stažený žaludek, nebo zas naopak, jestli cítíte nadšení.

Základem všeho je dostat se zpět k sobě, naše těla jsou úžasná, naučme se jim naslouchat.

Náš tip: Jak si dodat rychlou dávku štěstí