Fitness centrum není jen běžecký pás, rotoped a činky. Najdete zde i další skvělé pomůcky, které vám pomohou budovat kondici a vytvarovat si postavu mnohem lépe než nekonečným a pořád stejným drilem na strojích.

1. GymballVelký gymnastický míč o rozměru 55–75 cm není jen náhrada židle do kanceláře (pozor, nedoporučuje se na něm sedět dlouhodobě, ale jen chvílemi střídat s židlí!), ani neslouží jen k tomu, abyste se na něm protáhli a uvolnili. Dá se na něm totiž skvěle posilovat, hlavně břišní svaly, a je také perfektní pomůckou na posílení středu těla, takzvaného core.

Právě na střed těla při cvičení často zapomínáme. Ženy neustále posilují hlavně břišní svaly, muži zase ruce, a pak se diví, že jejich tělo se vlastně vůbec nemění a není vypracované rovnoměrně. Jenže to je právě způsobené tím, že opomínají jeho střed.

K posílení středu těla proto doporučuje vyzkoušet si na míči dřepy. Ze začátku není snadné se na míč ani postavit, a možná budete potřebovat asistenci. Pokud je to příliš složité, zkuste se na míči udržet aspoň na čtyřech. Je to zábava a dřina v jednom. A naopak, pokud je to pro vás hračka, můžete na míči zkusit dřepy s činkami.

  7:00,  aktualizováno  31. března 14:47
Témata: Jana Havrdová