I z té nejchoulostivější situace se můžete dostat. Sestavili jsme seznam ženských trapasů a průšvihů a zjistili jsme, jak za nimi bleskurychle zametete stopy.


1. Narazila jste na bývalého a jeho novou přítelkyni ve šťastném objetí?


Nejdůležitější je držet hlavu zpříma, ramena co nejníž a jednat sebevědomě. Představte si něco, co vám zaručeně udělá velkou radost. Pak natáhněte pravici vpřed jako první a stručně se sokyni představte. Usmějte se při tom. Pak se omluvte, že spěcháte na schůzku a máte zpoždění, a kliďte se rychle z cesty.2. Večer jste moc popíjela, na zádech vám ještě pořád sedí pomyslný opičák, ale máte pracovní povinnosti.


Zapomeňte na kávu, která tělo spíš dehydratuje, a nalokejte se džusu nebo zeleného čaje. K snídani si namíchejte vyprošťovací koktejl z proteinů a karbohydrátů – vynikající službu vám prokážou třeba vejce a toast. Donuťte se k ranní sprše, sáhněte po kapkách do očí a promažte tělo vonným krémem, abyste nepoutala pozornost, až se z vašich potních kanálků začne dopoledne postupně vypařovat likérový odér.3. Dorazila jste na mejdan a s hrůzou zjistila, že na sobě máte stejné oblečení jako jiná návštěvnice.


Když má vaše dvojnice rozpuštěné vlasy, vyčešte si rychle drdol, nebo naopak. Pokud jste oblékly stejnou sukni, posuňte pás výš a odhalte víc nohy. Jestli jste u někoho doma, předstírejte, že je vám zima, a půjčte si od hostitelky šálu nebo mikinu.4. Máte v puse jako v polepšovně.


Nemáte čas koupit si žvýkačku ani peprmintový bonbon, ale ráda byste se líbala? Vytraťte se na záchod a kloktejte chvilku vodu. Papírovým ručníkem nebo lžičkou pak obruste jazyk, co nejdál dosáhnete – odstraníte tak z jeho povrchu bakterie, které způsobují nevábnou vůni.5. Právě jste si popálila milované tričko žehličkou.


Zachraňte ho hned! Nalijte na látku trochu octa a chvíli místo drhněte čistým světlým ručníkem. Jsou-li popálené skvrny světlé, měly by do několika minut zmizet.6. Kolují o vás ošklivé pomluvy a ráda byste je zarazila.


Nasaďte do akce blízkou kamarádku, která klepy přímo vyvrátí („Věř mi, Klára by tohle nikdy neudělala!“). Vy si připravte do zásoby sebevědomou hlášku, která elegantně a nepřímo popře ošklivé klevety, například „minulý víkend jsme si s mámou užily fajn lyžovačku“ namísto „rozhodně jsem s tím chlapíkem v sobotu nespala“.