Toužíte po pevném těle, ale do cvičení se vám nechce? Naše tipy vás určitě rozhýbou!

Chutě na sladké nás honí neustále, ale na cvičení, které by prospělo našemu tělu, si sotva vzpomeneme. Právě v důsledku toho se nám na bocích usazují nevítané tukové polštářky a do schodů se hrabeme s hlasitým funěním... Že se ke sportu zkrátka nemůžete donutit? Pojďme společně k pohybu najít chuť! Zjistíte, že cvičení vůbec není tak nepříjemné, jak možná vypadá.

Vždyť způsoby, jak udržet tělo v kondici, jsou nekonečně rozmanité a jistě si vyberete ten svůj. Pokud vám jen při pomyšlení na posilovací stroje naskáče kopřivka, do ničeho se nenuťte. Fitness obejděte obloukem a raději vyrazte třeba s kamarádkou do parku na brusle. Při klábosení si ani neuvědomíte, že pálíte kalorie a lepšíte si fyzičku. Spojíte tak příjemné s užitečným. Že brusle nemáte? Nevadí – je tu spousta jiných fíglů, jak tělo obelstít. Důležité je se pro pohyb nadchnout. Jak na to, vám prozradíme v následujících bodech...

1. Nenuťte se


Znamená pro vás sport něco, co je dobré pro zdraví, ale stojí příliš úsilí? Změnit negativní postoj je předpokladem úspěchu. Slůvka ‚musím‘ a ‚měla bych‘ sportovat, nahraďte za ‚můžu‘ a ‚mohla bych‘. Ze strašáka si tak udělejte dobrého přítele.

2. Těšte se


Pokud jste si vybrali běh nebo jízdu na kole, déšť či mráz se může stát snadnou výmluvou, proč zůstat doma a lenošit. Najděte si proto další aktivitu, kterou můžete provádět i za ošklivého počasí. Co třeba sqash nebo plavání v krytém bazénu?

3. Nevymlouvejte se


Jak vůbec se cvičením začít? V létě si zaplaťte pobyt u moře s aerobikem, v zimě je ideální několikadenní lyžovačka – obojí vás k aktivitě donutí. Nejprve ucítíte každý sval, ale až se vrátíte, bude vám pohyb chybět. Právě tehdy je nejsnadnější navázat pravidelným cvičením.