I když na ostatních jejich chyby vidíme, vlastní nešvary často přehlížíme. Může za to nedostatečná sebereflexe. A právě tento fakt může vést k tomu, že pro cizí i milované budeme ti, kterým se budou chtít raději vyhnout. Opravdu to tak chcete?
Ano, vaše děťátko je nejhezčí, nejšikovnější, nejhodnější, zkrátka nej, přesto mluvte i o něčem jiném...

Omezenost

První povahový rys může vyznít všelijak. My však máme na mysli nezájem o dění kolem vás. Pokud neoplýváte alespoň částečným rozhledem na vícero frontách a lidé si s vámi nebudou mít co říci, těžko budete navazovat nové kontakty. 

V tomto směru je skutečně potřeba se nestále rozvíjet, rozšiřovat si obzory. Neznamená to, že musíte trávit dlouhé hodiny u televize, brouzdat po internetu, číst drby ze světa slavných osobností, procestovat celou zeměkouli, ale zajímejte se alespoň o okruh, který vás baví a inspiruje.

Vůbec nejhorší je až fanatická posedlost pouze jednou věcí. Zářným příkladem jsou některé maminky, jež se po porodu neumí bavit o ničem jiném než o svém dítku. Jsou až posedlé vším, co se ratolesti týče. Mají potřebu všem vykládat o tom, kdy se potomek prvně usmál, kolikrát denně vykonává potřebu, kolik za poslední týden přibral. Stejně tomu je u „fanatických“ vegetariánů, ekologů, ufologů, věřících…