„Milování? Co to je? Jestli myslíte ty směšné pohyby, které milenci vykonávají, tak ty už jsem zapomněla.“ Kolik sarkasmu a kolik bolesti je v tomto výroku mexické malířky Fridy Kahlo?

Fridin život byl více než vášnivý, o čemž zcela otevřeně píše ve svých denících, ovšem na sklonku života se vinou vážné nemoci musela mnohých potěšení vzdát.

Nemoc může být jedním z důvodů dočasné sexuální abstinence. Dalšími jsou těžký rozchod s partnerem, život „single“, ke kterému se přidá spousta práce a nedostatek času na cokoli včetně milování, špatné zkušenosti z předchozího vztahu či prožité sexuální násilí jako znásilnění nebo sexuální týrání.

Mnohé ženy odmítají sex s kýmkoli, do koho nejsou zamilované, jindy může vztah k sexu výrazně negativně ovlivnit narození dítěte nebo vleklé psychické problémy. Ať už je důvod sexuální abstinence jakýkoli, tím, že zmizí, ještě problémy nekončí.

http://gty.im/166272030

Budu to umět?


Objevil se někdo úžasný na obzoru, došlo k usmíření s partnerem, sexuální abstinence začala být na obtíž, vrátila se chuť. V každém případě už sex není chiméra ani něco, co jste prozatím odložila do pořadače s názvem „pro pozdější použití“. Je reálný. Oprášit sexuální život je ale těžší, než by se zdálo.

První otázka, která ženám (i mužům v této situaci) přijde na mysl, zní: „Budu to ještě vůbec umět?“ Sex se občas přirovnává k plavání nebo jízdě na kole. Kdo se jednou naučil plavat a šlapat do pedálů, nikdy to nezapomene, i kdyby v tomto ohledu „abstinoval“ třeba půlku života. Zdánlivě na sexu skutečně není nic složitého.

Z čistě biologického hlediska je sexu schopný skoro každý, kopulační pohyby provádíme instinktivně, na co tedy zvláštní příprava? A protože souložit zvládne každý, dopadne to dobře, nebo ne? Samantha by o tom nepochybovala ani na okamžik, Miranda by zůstala striktně nad věcí, Carrie by si koupila nové boty a jediná Charlotte by začala uvažovat, jestli to nebude trapas, a pokoušela by se ze svých kamarádek dostat návod, jak se mu vyhnout.

Čtěte také: Známe nejvhodnější hodinu pro sexuální radovánky!


  19:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:25