V cizích ložnicových záležitostech se pro vás šťourala Sabrina Karasová. A vůbec nevěděla, co objeví.

Šárka mi vždycky ležela na srdci, takže když se po eskapádách s totálně nemožnými týpky ustálil okruh jejích milenců na jednom přijatelném, byla jsem ráda. Zato ona ohledně svého vztahu vypadala čím dál nervózněji. „Co tě žere?“ přeptala jsem se cvičně téhle třicetileté produkční, kterou znám už věky, ale její odpověď bych v životě nepředvídala: „Bojím se, že se bude chtít ženit. A já prostě nechci být vdaná!“


A bylo to venku. Šárka žije v přesvědčení, že vdát se znamená ztratit erotickou jiskru, vyměnit zábavný sexuální život za rytmickou rutinu a tak nějak přiznat stáří. Příklad její vdané pracující sestry, která se s malými dvojčaty skoro nevyspí, natož aby řádila s novomanželem, jí moc elánu do vdavek taky nedodává.Co se řeklo vědcům


Rozhodla jsem se dát na tohle téma řeč s několika dalšími single kolegyněmi z bývalé práce a ukázalo se, že mnohé spatřují v manželském loži zdroj nudy stejně jako Šárka. Přestože vám 93 % respondentů v průzkumu řekne, že sex představuje důležitou část fungujícího vztahu, manželství má, co se sexu týče, spíš špatnou pověst. Proč si tolik lidí myslí, že svatebním dortem by mohla skončit jejich divoká sexuální jízda? A je to vůbec pravda?


Podle vdaných bezdětných žen, kterých jsem se ptala, svatba jejich sexuální život nezměnila – ani k horšímu, ani k lepšímu. Pokud problémy v posteli mají, tak jde o starší záležitosti, které nevypukly poté, co manželé ojedli marcipánové kytičky z polevy. Výzkumy navíc ukazují, že 88 % okroužkovaných je maximálně spokojených se svým sexuálním životem.


Víc než třetina mužů dokonce uvádí, že to, co probíhá za dveřmi manželské ložnice, je ještě lepší, než očekávali. Desítky studií potvrzují, že sezdané páry si dopřávají víc a kvalitnějšího sexu než jejich single vrstevníci. Takže proč má pro sexuální náruživce svatba tak černou pověst?


  14:30,  aktualizováno  25. března 2019 19:26