Vztah končí a oba pomýšlíte na poslední sex... Máte souhlasit? Zisky a ztráty z noci na rozloučenou jsme za vás spočítali.

Karen: „Kdybys mohl mít s někým sex a věděl bys, že to bude úplně naposledy v tvém životě, jaký by to asi bylo?“ Hank: „Nepředstavitelně smutný.“ Karen: „Tak mě rozesmutni...“ Zatím poslední série seriálu Californication už nemohla skončit dojemněji. Karen a Hank se sice milují, jenže ona mu po dalším zklamání nechce dávat novou šanci. Místo odpuštění nabízí sex. Na rozloučenou. Pak si sbalí kufry a odfrčí s dcerou za novým životem. Seriál se celý točí kolem sexu, jenže v tomhle rozlučkovém jsou úplně jiné emoce. Vášeň, vzrušení, mrazení po celém těle. Víte, o čem mluvím. Když jsme se nedávno na cosmo Facebooku ptali čtenářek, jestli někdy měly sex na rozloučenou, strhla se lavina příběhů.


„Aby na mě nezapomněl, vykouzlila jsem mu svůj poslední a nejlepší kousek,“ psala čtenářka Veronika. Pro Nikolu z Tábora zase představoval poslední sex s bývalým možnost, jak si „užít, odvázat se a nestresovat se tím, co chce on, protože na názoru partnera v tu chvíli nezáleží“. Skoro to vypadá, že se z postelových rozluček stává klasický způsob, jak se s drahým rozejít v dobrém. Je to pro vás ale vážně dobře? I sex na rozloučenou má svá pravidla, pokud vám vášeň poslední noci nemá popálit duši. Pátrali jsme, co riskujete a co získáte od chlapa, se kterým už kromě sexu všechno pěkné skončilo. Tenhle článek psaly vaše zkušenosti.Opravdu jenom sex?

Nevzpomínám si, že bych dřív slýchala o sexu na rozloučenou tak často. Změnila se doba, nebo chování měníme s věkem? „V devadesátých letech nebyla česká společnost tolik otevřená, zatímco dnes nás erotika obklopuje všude a i děti vědí, že sex nesouvisí jenom s láskou,“ popisuje psycholožka a autorka knihy Expanze na Mars Alex Doležalová. Potvrzuje ale, že novému fenoménu nahrává i věk. „Pro mladší ženy je důležitější romantika, zatímco později se víc prosazuje konzumnější přístup ke vztahu,“ míní Alex. Dokud za sebou nemáte moc zklamání, hůř se oddělují sex a city.


„Později ale začnete být pragmatičtější a víc si vychutnáte sex pro čiré potěšení anebo ho použijete jako nástroj k dosažení svých cílů.“ City sice vyprchaly, ale v posteli jste byli sehraní a kdo ví, kdy budete mít po rozchodu zase dobrý sex. Oba máte na poslední noc chuť. Opravdu od ní čekáte jen sex? Možná vás spíš lákají vyhrocené pocity, které se dostaví. Naposledy se svým ex prožijete pořádné vzrušení, srovnatelné s první nocí s novým mužem. Tenkrát vás ale zalévaly hlavně pozitivní emoce plné očekávání, zatímco poslední noc má opačný náboj – rozechvěje vás vědomí konce, ztráty, změny nebo zklamání, že věci nedopadly, jak měly.


„Jde o vypjatou chvíli a takové ženy baví. Někdy nám dělá dobře, když si můžeme rozchod protrpět. A sex na rozloučenou nabízí úžasné emoční trápení. Pokud se s chlapem rozcházíte vy, může vás zase bavit vědomí, že teď kvůli vám trpí on,“ komentuje cosmo odbornice. Co ještě vás na sexu na rozloučenou může vzrušovat? Třeba možnost vyprávět o něm zvědavým kamarádkám. Určitě lepší než jim líčit, jak jste se s „milým“ na rozloučenou zase pohádali. Následné nepříjemné pocity vás ale můžou zaskočit. „Když odešel, zůstal mi děsivý pocit, že už to nikdy nebude stejné,“ vypráví Martina.


  8:06,  aktualizováno  25. března 2019 21:32