Když se zamilujete do kolegy, může to být úžasné, nebo naopak hodně bolet. Než ho povalíte na stůl, přečtěte si našeho průvodce kancelářskou romantikou.

Představte si jednoduchou situaci: Potkala jste muže, který je vtipný, krásný a chytrý. Prostě pan Božský! Kdykoliv ho vidíte, máte chuť z něho strhat oblečení – a on po vás touží stejně. Má to jen jeden háček. Řeč je o vašem blízkém kolegovi.

Pokud vás také nažhavuje myšlenka na peprný románek v prostorách pracoviště, rozhodně nejste sama. Podle sociologických průzkumů zažily milostný poměr v práci necelé dvě třetiny Čechů! Kolegové se seznamují hlavně večer u piva, na cigaretě před vchodem nebo v jídelně. Práce teď funguje jako seznamovací agentura čím dál častěji. A není divu. V zaměstnání trávíte většinu dne, takže tváře kolegů znáte lépe než obličej vlastní matky. Těžko si od nich tedy udržíte odstup. Podle vědců navíc pravděpodobnost bouřlivého románku se svalovcem z vedlejší kanceláře přímo úměrně roste s počtem hodin strávených na pracovišti.

Vztah s kolegou má své výhody: Nemusíte vymetat všechny bary nebo posilovny ve městě, abyste našla sympatického chlapa do života, máte společné zájmy a hlavně už o sobě něco víte, takže je vám přibližně jasné, co od sebe můžete čekat. Peklo ale nastává ve chvíli, kdy se rozejdete nebo ten druhý vaši lásku neopětuje. Flirtovné jiskření pak snadno podpálí hektary lesa. Víme, jak těmhle požárům předejít nebo je alespoň rychle uhasit.

http://gty.im/912023670

Může vám tahle láska prospět?


Volte chytře
Pokud působí na jednom pracovišti manželé, nesmějí být podle českého zákoníku práce v podřízeném stavu. Pro nesezdané páry ale žádná všeobecně platná pravidla neexistují. Musí rozhodnout vaše svědomí a hodnoty, jestli chcete a můžete zůstat ve stejné firmě.

Vyhněte se šéfovi
Jiskření na pracovišti sloužit jako účinný motor dodávající flirtujícím chuť do práce. Nesmí to ale přesáhnout určité meze. Pokud se do sebe dva zaměstnanci zamilují, pracovní klima se může proměnit v nedýchatelnou mlhu. A románkům mezi šéfem a podřízenou obzvlášť nikdo moc nefandí.

  19:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:24