Ještě než zadáte jméno svého nápadníka do vyhledávače, zadržte! Co když se připravíte o lásku na celý život?

Co byste si bez internetu počala! Aniž byste musela ráno vylézt z postele, můžete si koupit luxusní šaty z Itálie, vydražit nechtěný dárek nebo na Facebooku zjistit, jak si užívá moře váš kamarád v Austrálii. Někdy vám ale virtuální svět může pěkně zavařit. Třeba když si začnete googlovat muže ještě dřív, než se s ním vůbec vypravíte na kafe. A jeho šance tak okamžitě zaříznout! Z amerických výzkumů přitom vyplývá, že až polovina mladých lidí, kteří si zadali jména svých potenciálních partnerů do vyhledávače, odpíská smluvené rande ve chvíli, kdy narazí na něco neočekávaného. Experti se proto shodují, že slíděním na internetu si spíš uškodíte. Čtěte proč.


1. Získáte mylnou představu

Hltáním informací o daném člověku si koledujete o mylný dojem, že už víte všechno – a to ještě dřív, než ho doopravdy poznáte. Nejzrádnější jsou fotografie, které bývají úplně mimo kontext. Můžete třeba narazit na snímek, ve kterém je váš ctitel odporně nacpaný do kostýmu Batmana! Jenže co když se takhle oblékl na oslavu narozenin svého sedmiletého synovce?


2. Připravíte se o překvapení

Jakmile jste si projela jeho Facebook, už víte, že chlap, který po vás touží, běhá maratony, studuje práva, poslouchá Iron Maiden a bojí se výšek. Když si všechny tyhle informace uložíte do hlavy předem, připravíte se o spoustu milých chvil. Jak byste se sama cítila, kdybyste svému favoritovi postupně odhalovala, že milujete cheesecaky, láká vás skočit s padákem a procestovat Indonésii, načež by odvětil: „Hmm, to už dávno vím.“


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:25