Řeč těla, jakou používáte, prozradí o vašem vztahu víc než vášnivá vyznání.

Ačkoli vám to možná zní neuvěřitelně, pouhých sedm procent toho, co vnímáme, jsou slova. Zato víc než padesát procent tvoří neverbální komunikace, tedy gesta a výrazy. Řeč těla na vás může prozradit i věci, které se slovy snažíte zamaskovat. Výzkumy ukazují, že pokud se budete bavit s člověkem, jehož gesta nebudou v souladu s tím, co vám vykládá, spíš uvěříte tomu, co naznačuje jeho tělo. Mimovolné pohyby těla člověk jen těžko ovládne, kdežto svou řečí může vědomě klamat. Proč byste tedy neměla této skutečnosti využít a rozkódovat, co tvrdí dotyky o vaší lásce?

Tvář v dlaních


Ačkoli toto gesto vypadá jako z romantických filmů, pokud vezmete svému drahému (nebo naopak) tvář do dlaní a políbíte ho, ukazujete mu, že patříte k sobě a že vám na něm záleží. Dejte si pozor na frekvenci podobných projevů, protože pokud s ním v obdobné pozici i mluvíte, možná se nebezpečně blížíte k hranici, za níž získává toto gesto poněkud majetnický podtext.

Vískání ve vlasech


I toto gesto má dvě možné varianty. Jestliže mu uhlazujete kštici na veřejnosti, můžete si rovnou naslinit kapesník a otřít mu po jídle pusu jako nepříjemná kárající matka. Pokud si ale navzájem hrajete se svými vlasy v soukromí nebo vám podobné něžné gesto uklouzne občas i na veřejnosti, dáváte tím najevo, že se ve svém vztahu cítíte uvolněně a příjemně.

Čtěte také: Jak bydlí, takový je