Jak je na tom muž s láskou, sexem, kontem a stálostí? Čtěte, co od něj můžete žádat, když je mu 20, 25, 30 nebo víc než 35 let.

20 až 24 let - Chce sex – denně (ale horské kolo má taky rád)


V tomhle věku se dokáže průměrně vitální kolouch zamilovat během jednoho večera do tří až pěti žen. Své tělesné šťávy totiž stimuluje jak zvenčí litry piva denně, tak minimálně stejnou měrou je zevnitř povzbuzuje hormonálně. V postpubertálním věku se muž nachází ve stadiu vážné obluzenosti a dokola žvatlá mantru: „Chci ženskou! Hned!“ Zpravidla mu pak nezbývá než nároky svého roztahovačného podnájemníka chlácholit častými návštěvami posilovny nebo desítkami kilometrů na kole. Jenže jakmile se mu podaří vás sbalit, právě ve stejný okamžik se začne strachovat, že mu ukradnete drahocennou svobodu (překlad: zakážete mu spát se svými kamarádkami). Váš drahý se pak chová jako člověk postižený Alzheimerovou nemocí – ještě před chvílí vám při tanci své komplimenty neprojevoval toliko pohledem, avšak poté, co jste se po pěti minutách vrátila z toalety, nejenže se nyní stejně vášnivě věnuje jiné, ale navíc vás ani nepoznává, ba tvrdí o sobě, že je někdo jiný. „Když jsme byli s Alešem sami, dokázal třikrát za minutu zopakovat ,Miluju tě’,“ prozrazuje jedenadvacetiletá studentka Pavlína. „Jakmile jsem ale zmizela z dohledu, začal se otáčet po každé sukni. Před týdnem prohlásil, že si nechá vytetovat na biceps moje jméno, a druhý den jsem od něj dostala esemesku na rozloučenou s vysvětlením, že ,se ještě nechce vázat’.“

Jak vás dokáže milovat: Nejspíš před vámi neměl moc žen; možná jste dokonce jeho první modla. Doufá, že se mu právě plní sen o velké lásce, kterou si v duchu maloval už od patnácti. Dělá nadnesená romantická gesta a velkohubé komplimenty, takže občas připomíná karikaturu Oldřicha Nového v naivních filmech pro pamětníky. Uctívá vás jako bohyni. Avšak pozor! Svým bytostným založením je radikální polyteista.

Čtěte také: 21 nejlepších citátů o ženách


Co vám předvede v posteli: Váš drahý nepotřebuje afrodiziaka, pornofilm místo předehry ani viagru – borec pod jeho poklopcem je vždycky připravený k akci. Hladina testosteronu v partnerově krvi právě kulminuje, v příštích letech už bude jenom klesat. Takže pokud toužíte po milostných orgiích, ulovte zajíce! Sex považuje za nejdůležitější součást vztahu, lásku projevuje tím, že vám zařídí několikanásobný orgasmus. Jeho začátečnická technika však svou pestrostí připomíná spíš banánovou dietu než švédské stoly.

Jak se o vás postará: Pokud se váš přítel nenarodil v rodině, v níž vlastní auto, byt a zlatá kreditní karta jsou stejnou samozřejmostí jako kartáček na zuby, pak od něj nemůžete očekávat přehnané prostředky. Celý jeho movitý a nemovitý majetek zpravidla tvoří studentský účet, horské kolo na balkoně a pokoj rozměrů většího kotce pro psa u rodičů. Mohou vás tedy potkat situace, kdy s ním budete muset řešit dilema, zda utratit jeho kapesné za lístky na koncert, nebo je vrazit do společné večeře v pizzerii na rohu. Obě věci vám však prostě nedopřeje. Pokud se zmíníte o dovolené, ochotně přemluví kamaráda, aby mu na víkend půjčil chatu v Beskydech. Vezměte si ale s sebou raději plnou polní, protože se klidně může stát, že z chaty se vyklube dřevěné stavení bez elektřiny a vody, a on vás na tyto skutečnosti prostě zapomene upozornit.

Jak dlouho s vámi vydrží: Vztah s kolouchem bude trvat jen v případě, že mu dopřejete dostatek svobody. Zmínka o „společné budoucnosti“ ho vyděsí stejně jako oznámení, že jste neočekávaně otěhotněla (jenom 17 % českých mužů se žení před pětadvacátými narozeninami). Ve vztazích ještě neumí chodit a není si úplně jistý, co vlastně chce. Má vás rád, ale společnost svých kumpánů z hospody také. Jeho život jsou teď večírky, taneční party a víkendové pánské jízdy do blíže nespecifikovaných míst. Když mu zkusíte přitáhnout otěže, zmizí za obzorem.

  19:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:25