Těšíte se, že budete konečně spolu, ale máte obavy, aby se z romantiky nestal nervák plný hádek? Zmapujte krizové situace a zkuste jim předejít.

Loni jste na sebe vrčeli už v letištním terminálu, protože jste se museli vracet pro pasy zapomenuté na botníku? Nebo jste se pohádali kvůli nějaké prkotině ještě dřív, než jste autem dojeli na hranice? Ani na místě to potom nebylo lepší, protože jste zjistili, že jste si každý od dovolené slibovali něco jiného a včas si o tom nepromluvili? To jsou jen namátkou tři z nejobvyklejších důvodů partnerských hádek na dovolené, které vám mohou celý zážitek nevhodně zpestřit. Čtěte dál a dozvíte se, jak je řešit. Jakmile budete vědět, co všechno se mezi vámi může stát, když překročíte hranice všedních dnů, máte větší šanci krizím předcházet a užít si (konečně) pohodovou dovolenou.Krizovka 1: „To máš přece na starosti ty!“

Už samotný odjezd na dovolenou je velkou zkouškou aktuálního psychického stavu obou partnerů. Zmatky kolem opuštění domácností často vedou hned k prvním hádkám. Není divu... Oba jste horečně finišovali v práci, a abyste se vůbec mohli ‚urvat‘, je potřeba zorganizovat spoustu věcí a ještě vás tlačí čas. Výsledek? Jste ve stresu a oba připomínáte sopku před erupcí. Stačí málo... Například ty zapomenuté pasy na botníku, o kterých už byla řeč. Oba jste si mysleli, že je vzal ten druhý, a hádka je na světě.

Řešení: Inspirujte se pilotem letadla, který vás za pár hodin posadí na letiště blíž k moři. Piloti před startem odškrtávají seznam nutných úkonů, které je potřeba vykonat. Udělejte si také takový a přesně definujte kompetence. Chovejte se maximálně věcně a snažte se nebýt vztahovační ani výbušní. Jen tak se vám může podařit odjet na dovolenou ruku v ruce.


  6:47,  aktualizováno  31. března 2019 13:29