Někdy s tím nic nenaděláte - i velká láska prostě skončí. Jak se tím nejlépe vyrovnat?

Nejsem žádná psycholožka, ale rozchodů jsem za svůj život prožila několik. Některé bolely méně, jiné více, ale vše nakonec přešlo a i když jsem si myslela, že už asi navždy zůstanu sama, tak se vše obrátilo a nyní prožívám krásné životní období. Tady je pár tipů, co mi vždy nejvíce pomohlo:

Nezadržovala jsem emoce


Když přišel rozchod, tak jsem se z toho pořádně vybrečela. Zadržování emocí a dělání, že se nic nestalo, bylo jako udržovat páru v papiňáku - prostě pára musí ven. Udělala jsem to ale intenzivně a trvalo to jen chvíli. Zase mě nebavilo se tím užírat několik týdnů, či měsíců.

Zabavila jsem hlavu


Několik rozchodů mě bolelo opravdu hodně a ze začátku jsem pořád přemýšlela, co jsem udělala špatně, co jsem mohla změnit a jaké by to bylo kdyby. Jenže to bylo zbytečné. Nepomohlo to. Pomohlo mi naopak zabavit hlavu, abych na tyto věci nemyslela. Četla jsem hodně veselé knížky, a také jsem se dívala často na vtipné filmy a seriály - takový Deník Bridget Jonesové nebo Sex ve městě mi vždy zvedly náladu a věděla jsem, že v tom nejsem sama.

  19:00,  aktualizováno  26. března 2019 17:27