Doporučujeme

3 tipy, jak to nezkazit v posteli

Všechny tušíme, co dělat v manželské posteli. Ale čeho se naopak vyvarovat? Co muže spolehlivě odradí?

Sex je skvělá věc. Ale zároveň to po čase začne být věc tak samozřejmá, že snadno zapomínáme, jak moc jsme při něm zranitelní. Což se netýká tolik těla jako spíš duše. A to je důvod k opatrnosti. Existují tři pravidla, která byste nikdy neměla v ložnici porušit.


1. Nesuďte


Řekne se to snadno, ale realita bývá komplikovanější. Představte si, že vás partner v okamžiku nejvyššího vzrušení požádá, abyste se převlékla za medvídka. Dokážete ho neodsoudit? Pohrdání přitom nemá v ložnici místo. Zaprvé tím narušujete  důvěru. Váš partner by měl mít pocit, že za vámi může přijít s čímkoliv, co ho napadne. Zadruhé tím narušujete vzájemnou otevřenost a upřímnost. Nechcete přeci ve svém partnerovi vzbudit pocit, že před vámi musí něco skrývat. A jde také o city. Nevhodná reakce může v tom, kdo o něco žádá, vyvolat pocit studu a zahanbení.

Zdá se vám jeho požadavek úplně mimo? Jednoduše řekněte: „O tom si ještě musíme promluvit.“ Až na to dojde, možná zjistíte, že ten požadavek není až tak ujetý nebo existuje nějaké kompromisní řešení.


2. Ptejte se


Jistě, nemusíte mít povolení k tomu, abyste partnera políbila. Ale na věci, které se trochu vymykají z průměru, svolení potřebujete. Říkalo se například, že když se muž blíží k orgasmu, máte mu rychle strčit prst do… řekněme zadních vrátek. Jeho orgasmus pak bude silnější. To je pravda a funguje to: když muži masírujete prostatu, jeho orgasmus je skutečně silnější. Ale jak byste se ale cítila vy, kdyby do vás někdo takhle znenadání a bez dovolení vnikl? Chcete-li, aby v ložnici panovala důvěra, nedělejte věci bez předchozí domluvy.



3. Nekritizujte


 Třeba jen nemá svůj den... Když se to stane, není těžké říct: „To nevadí, nech to být,“ přitulit se a jít spát. Je v pořádku, že se vás to v tu chvíli dotkne, to je přirozená ženská reakce. Jenže k vyjádření svých emocí musíte najít vhodný čas i místo. Váš partner se už beztak cítí dost mizerně, nemusíte mu ještě přitápět. Až budete oba zase oblečení a naskytne se vhodná chvíle, můžete o svých pocitech začít polehoučku hovořit. Řekněte třeba: „Bojím se, že je to mnou nebo že dělám něco špatně,“ to na úvod úplně postačí. Je možné, že když zmizí stres, jeho výkon se zlepší. Ale nikdy ho nekritizujte ani ze sebe nedělejte oběť. Není to fér a povede to jenom k tomu, že bude ještě vystresovanější a s jeho výkonem to půjde s kopce.



  • Vybrali jsme pro Vás