Čas nelze zastavit. S tím, že stárneme, je potřeba se smířit. Nepropadejte depresi, ale začněte se radovat. Ve čtvrté dekádě života údajně začíná ta nejlepší etapa. Jste moudřejší a zkušenější. Je však něco, s čím je potřeba skoncovat, a tím je přehnaně mladistvý šatník.
Příliš krátké šortky? Už raději ne!

Příliš krátké šortky? Už raději ne!

Jedním z nejhorších módních prohřešků zralých žen, je „pubertální“ look. Obloukem se vyhněte šortkám těsně pod zadeček a kraťoučkým minisukním, které působí jako bederní rouška. A to i přesto, že máte stále perfektní postavu. 

Vhodné nejsou ani extrémně hluboké výstřihy a průsvitné materiály. Lacinost opravdu není žádoucí. V jistém věku působí sexy modely úsměvným dojmem. Nahraďte je elegantními midi délkami, pouzdrovými sukněmi s vyšším pasem, bermudami do poloviny stehen, moderními lněnými košilemi, krajkovými svršky, palazzo kalhotami nebo klasikou v podobě rovných džínsů a bílé košile.

Nadčasová bílá košile a rovně střižené kalhoty by ženám po čtyřicítce  rozhodně neměly chybět v šatníku (Esprit).

Nadčasová bílá košile a rovně střižené kalhoty by ženám po čtyřicítce rozhodně neměly chybět v šatníku (Esprit).

Těsně obepnuté šaty

Častým jevem našich ulic jsou dámy v šatech kopírujících jejich ženské křivky. Na tom by nebylo samo o sobě nic až tak špatného, pokud by se jim (nejen) v oblasti bříška nerýsovaly špíčky. Buďte k sobě upřímná. Když se na vaší postavě podepsal nedostatek pohybu nebo zpomalený metabolismus, přizpůsobte tomu i šatník.

Barevné punčošky

Máte v šatníku barevné punčochy? Pryč s nimi! Infantilní kousky jsou „zakázané. Místo nich zvolte klasické černé punčocháče s decentním vzorem. Budou působit mnohem smyslněji, navíc se stanou i lichotivějším prvkem.

Módní tip: Rafinovaně působí svislý pruh na zadní části punčoch.

Barevné punčocháče dejte pryč.

Barevné punčocháče dejte pryč.


Zvířecí vzory

Inspirace divočinou je nesmírně trendy, ale je potřeba s ní umět pracovat. Vyhněte se leopardímu či zebřímu vzoru od hlavy až k patě. Vždy volte pouze jeden výrazný kousek. Povoleny jsou také doplňky. 

Safari look je dobrou volbou (Reserved).

Safari look je dobrou volbou (Reserved).

Místo oblíbených horizontálních pruhů, oblékejte svislé. Postavě přidáte centimetry do výšky a zabráníte rozšíření již tak problémových partií. Nevhodné jsou jakékoliv dětské potisky a nápisy ve stylu Barbie.

Svislé pruhy jsou lichotivé. Opticky tak povyrostete (H&M).

Svislé pruhy jsou lichotivé. Opticky tak povyrostete (H&M).

Masivní šperky

Prohledejte svou šperkovnici a veškeré obří náušnice v ní ukryté věnujte dceři či neteři. Uděláte dobrou věc hned dvakrát. Mladší ženy potěšíte a sobě pomůžete k dokonalému vzhledu.

Extravagantní a výrazné doplňky nejsou pro dámy od určitého věku vhodné. Zcela zapomeňte na plastové cetky připomínající vzhled kolotočářky, ať už bude módní diktát jakkoli naléhavý.

Témata: Esprit