Sukně existují ve všech možných délkách i střizích. Mini, midi nebo maxi, pouzdrové, plisované, rozevláté nebo do „áčka“. Která z nich nejvíc sedne právě vaší postavě?

Typ přesýpací hodiny

Velmi ženské a smyslné křivky, které pánové milují a patří u nich k nejoblíbenějším. Postava je charakteristická výrazným poprsím, štíhlým pasem, zaoblenými boky a širším zadečkem. Ideální jsou pro ně například úzké sukně s vysokým pasem a klidně i kratším rozparkem v zadní části.

Typ chlapecká postava

Drobné poprsí a rovnější pas - tady je třeba vytvořit optické křivky a postavu zženštit. Skvělé jsou sukně s plisováním, bohatě nabírané, s řasením a třeba i s velkými kapsami, které jsou velmi módní. Chybu ale neuděláte ani s volány a pas dobře zvýrazníte vhodně zvoleným páskem.

Typ hruška

V našich končinách je poměrně častý. Štíhlejší pas a široké boky a zadeček. Vhodné je postavu opticky vyvážit. Dávejte důraz spíše na vrchní část těla, sukně tedy volte jednoduché, hladké a splývavé v tmavších barvách. Nejvíc vám budou slušet sukně do „áčka“.

Majitelky dlouhých nožek mohou zvolit rafinovaný střih s rozparkem.

Typ jablko

Tahle postava je typická větším bříškem, takže je potřeba ho elegantně zamaskovat, což znamená odvést pozornost od středu těla. Vhodné sukně budou ty, které jsou střižené spíše rovně, nebo lehce rozšířené a sahající ke kolenům či o něco níže. Pásky jsou pro tenhle typ postavy tabu.