Ani bujné vnady nemusí být překážkou, pokud se opravdu chcete hýbat. Poradíme vám, jak si vybrat ideální podprsenku na sport a jak se vyhnout potížím s prsy při cvičení.

Můžete klidně i běhat

Češky mají z Evropanek nejvíc vyvinuté hrudníky, sekundovat jim mohou snad jedině seveřanky. Možná proto je u nás tolik rozšířený mýtus, že sportovat s velkými prsy je nevhodné, či dokonce nezdravé. A přitom stačí mít dobrou podprsenku.

S tou pak můžete dělat všechno včetně běhu, o kterém si vyvinuté ženy myslí, že je pro ně naprosté tabu.

Nehrbte se

Ženy s velkými prsy mají tendenci se hrbit, prsa schovávat. Zkracují se jim tak prsní svaly a přední hlava ramenního svalu, uvolňují se ty mezilopatkové. Proto je důležité mezilopatkové svaly posilovat a ramenní protahovat.

Hlídejte držení těla po celý den

Větší váha na hrudníku a špatné držení těla způsobují bolesti zad. Hlídejte si proto držení těla nejen při sportu, ale po celý den.

Nová generace podprsenek Nike FE/NOM Flyknit Bra přináší revoluční řešení pro aktivní ženy napříč sporty. Vyberou si tak dámy s velkými i malými prsy. Info o ceně u prodejce.

Dětský pudr je nejlepší

Skvělým tipem, jenž zmírní následky pocení mezi prsy, je dětský pudr, kterým si oblast mezi a pod nimi po cvičení poprášíte.

Vyberte si kvalitu

„Roky jsem na sportování nosila pevné klasické topy bez kostic,“ svěřuje se Jana Havrdová, prezidentka České komory fitness, která má sama velikost 70 F. „Prsa se mi vždycky splácla, takže jsem získala vzhled obrněného bojovníka, navíc mi pot v těsné podprsence často způsobil nepříjemnou vyrážku. Nyní nosím speciální sportovní podprsenky vyrobené odborníky na spodní prádlo. Mají široká ramínka, která se dají v oblasti lopatek spojit. Dají se koupit s kosticemi i bez, vždy však ideálně kopírují tvar prsou, ale prsa nepřimáčknou k hrudníku. Krásné topy s mnoha různě propletenými tenkými ramínky mohou ženy s velkými prsy obdivovat leda v časopise,“ říká Jana Havrdová.

Podle jejích zkušeností nemají výrobci sportovního oblečení pro vnadné ženy takové pochopení – a tudíž ani řešení – jako odborníci na spodní prádlo. Ti přesně vědí, co žena potřebuje.

Jejich speciální sportovní podprsenky mají v oblasti hrudní kosti systém odvětrání, který brání nepříjemnému zapocení, při běhání mají prsa podporu a drží pevně u hrudníku.

Pokud se tedy vydáte nakoupit sportovní spodní prádlo, běžte raději tam, kde mají s tímto sortimentem dlouholeté zkušenosti.