Prořídlé obočí nebo rudé skvrny na tvářích? Pohledem do zrcadla si sama zjistíte, co vás trápí.

Oči


Oční víčka pokrytá drobnou nažloutlou krupičkou vypovídají o zvýšené hladině cholesterolu, proto si nechte udělat u lékaře rozbor krve. Nažloutlé bělmo může jednoznačně znamenat žloutenku anebo odkazuje k problémům se žlučníkem či játry.

Jazyk


Zahrajte si na Miley Cyrus a vyplázněte jazyk. Pořádně si ho prohlédněte. Pokud je posetý bílými puchýřky, trpíte pravděpodobně moučnivkou. Tu vyléčíte antimykotiky a také úpravou stravy. Vynechte cukr, který podporuje tvorbu mléčných kvasinek, a každý den pijte nalačno vodu s citronem. Jasně červený jazyk volá po pořádné dávce vitaminu B a železa. Do jídelníčku zařaďte mořské plody, ořechy a červené maso.

Náš tip: Zdraví a bylinky podle znamení zvěrokruhu

Brada


Je úplně normální, když vám před menstruací vyskáčou na bradě pupínky. Ale přetrvávající hluboké akné v oblasti kolem úst může podle odborníků ukazovat na špatnou funkci ledvin nebo dokonce na tvorbu cyst v ledvinách.

Obočí


Řídnoucí obočí směrem od kořene nosu k vnější straně napovídá o nerovnováze tyroxinu, jednoho z hormonů štítné žlázy, který ovlivňuje látkovou výměnu v buňkách. Zajděte si na laboratorní rozbor krve a stravu obohaťte o červené maso, mléko, sýry vejce. Podpoříte tak hormonální činnost.

Kůže


Za červené fleky na tváři nebo na krku nese zodpovědnost zvýšená hladina stresových hormonů. Vyhněte se slunění a ostrým jídlům, která podněcují výskyt skvrn. Jídelníček si zpestřete probiotiky, ta najdete v bílých jogurtech nebo polévce miso. Zlepšíte si zažívání a zanícení se utlumí.

Rty


Pokožka rtů obsahuje málo mazových žláz, proto snadno vysychá. Jestliže jsou vaše rty dlouhodobě popraskané a rozbolavělé, možná trpíte alergií. Její příčinou může být cokoliv, od rtěnky po buráky. Alergie způsobuje nafouknutí rtů, které jsou pak náchylnější k poranění. Nechte si udělat test na alergie a používejte hydratační balzámy.

 

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:25