V péči o tělo jsou hitem a právem. Tělové oleje dokáží s pokožkou téměř zázraky!

Tělová mléka, fluidy a tělové krémy jsou fajn, ale tělové oleje jsou prostě pro kůži pecka. Proč? Mají totiž podobné složení, jako lipický povrch kůže a tak je pokožka výborně přijímá. Velmi důležité je ale vybírat si jen kvalitní oleje. Nejlepší jsou přírodní, za studena lisované. Takové totiž obsahují velké množství antioxidantů, vitamínů a minerálních látek, které pokožku vyživí, zvláční, rozjasní a také mají omlazující účinek.

Jaký si vybrat?


Tělové oleje můžou být buď jednodruhové – například jojobový, mandlový, kokosový, arganový nebo se prodávají jejich kombinace, které jsou často také obohacené o voňavé éterické oleje, takže si můžete při jejich aplikaci užít také aromaterapie. Skvěle vás pak nebudí (například s citrusovými tóny) nebo naopak uklidní (třeba s levandulí, meduňkou nebo růží). Tělové oleje si můžete i sama s voňavými olejíčky míchat a mít tak přesně ten, co vyhovuje vaší náladě i rozpoložení.

Jak tělové oleje používat?


Aby nemastily a do pokožky se dostaly opravdu co nejhlouběji, je ideální je nanášet je hned po koupeli nebo sprše, kdy je pokožka prohřátá a také vlhká. Oleje, i pleťové, vždy aplikujte na vlhkou kůži! Velmi rychle uvidíte, jak se vsáknou, kůži vyhladí, rozjasní a uleví jí.

  7:00,  aktualizováno  31. března 14:34