Každý den myslíte na to, co je a není pro vaše tělo zdravé, co potřebuje, co mu dát a čemu se naopak zcela vyhnout. Napadlo vás někdy, že vaše tělo ovlivňuje především váš každodenní život?

Zejména kůže je vystavena enormnímu stresu. Každý den chodíte do práce, pilně pracujete v kanceláři a večery trávíte se svými dětmi sledováním televize nebo na zábavě s přáteli, a do postele padnete naprosto vyčerpaní. Říkáte si, že takový životní styl je zcela běžný, ale právě ten může přispívat k rychlejšímu stárnutí pleti.

Externí obrázek

Například špatné odlíčení před spaním dá pleti dost zabrat. Nedokonalé odstranění zbytků make-upu zabraňuje pokožce dýchat a ucpává póry. Pouze čistá pleť se může během spánku správně regenerovat.

Život ve městě může být vzrušující, ale pro naši pleť také značně nebezpečný. Právě oxid uhelnatý, ozon a další vzdušné částice způsobují, že naše pleť ztrácí vlhkost a stárne mnohem rychleji. Škodlivé látky pronikají kůží a urychlují v buňkách oxidační procesy, které mají vliv i na tvorbu vrásek.

Vzhled pleti může ovlivnit nejen znečištěný, ale také klimatizovaný nebo studený vzduch. Například studený vzduch a vítr způsobují, že pokožka vytvoří svou vlastní ochrannou bariéru, která zabrání normálnímu fungování kožních buněk. Kromě toho je pokožka velmi suchá, vypadá ochable a je mnohem citlivější. Klimatizovaný vzduch má na pleť podobný účinek, zejména na velmi světlé, citlivé typy.

Externí obrázek

Jak s každodenními nástrahami nejlépe bojovat a zachovat si tak krásnou pleť? Kouzelné zaklínadlo zní hydratace. Vyzkoušejte novinku od L’Oréal Paris – lehkou, ale přitom účinnou péči Hydra Genius. Ta obsahuje nejen výtažek z aloe, ale také kyselinu hyaluronovou. Experti se shodují, že vedle hojivého účinku tato látka podporuje pružnost pleti a umí maximálně hydratovat. Lehká a inovativní textura hydratačního krému dodává pokožce pocit hebkosti po celý den. Hydratační krém vrátí pleti veškerou její vlhkost a dodá jí navíc i svěžest a jas.

  9:00