Máme pár geniálních triků ke štíhlejšímu, zdravějšímu a energií nabitému Já.

Je velmi jednoduché propadnout hromadné ideji posiloven.

Jistě, všichni ve vašem okolí chodí do fitka, kde si div nevypotí duši, dřou se a hekají, ale mají pak pěkné a pevné tělo. Přestože možná nejste úplně typ člověka, který by si dobrovolně něco podobného vybral, přidáte se k davu. Něco na tom přece musí být... Určitě je, ale uvědomte si, že co funguje kolegyni, nemusí fungovat zrovna vám. Každý máme jinou výdrž, vitalitu, dynamiku a naladění. Vyberte si takový typ fitness, který bude rezonovat s vaším založením. 


Vědomý pohyb je velmi efektivní

Můžete se „jen“ hýbat a pravděpodobně tím tělu uděláte radost. Ale když spojíte pohyby s dechem a soustředěním se na tělo, výsledek bude fantastický! Koncentraci a uvědomění si vlastního těla a pohybu můžete skvěle natrénovat na lekcích pilates. Právě pilates nás učí soustředit se a uvědomovat si tu část těla, kterou procvičujeme. Být v přítomnosti, být se svalem, o který jde. Kam jde pozornost, tam jde energie – to je jednoduchý zákon. Když ho pochopíte, nemusíte se pak hodiny nevědomě hýbat, ale stačí vám pár soustředěných minut, aby byl efekt markantnější.


Jaký pohyb?

Jaká jste? Jste spíš kolektivní typ, preferujete menší skupinku, nebo dokonce jen osobní přístup? Tohle si ujasněte před tím, než se pustíte do výběru vhodného fitness. Jaké tempo? Jste spíš rychlá, divoká a abyste se uvolnila, potřebujete se vybít? Pak je posilovna pro vás fajn, stejně tak jako běh, nordic walking, squash či dynamická ashtanga jóga. Nebo je vaše povaha naopak klidnější, meditativnější? Pak zkuste třeba pilates, taiji, čikung, hathajogu, meditaci. Nesedí vám ani jedno, ani druhé? Nezapomínejte, že jste žena a že je tu ještě tanec! 


Chůze po kopcích skvělý aktivní relax v přírodě.

Nordic walking s hůlkami není jen pro důchodce! Naopak, ve světě velmi „frčí“ a stává se jednou z nepraktikovanějších outdoor fitness aktivit. Nordic walking je o chození přírodou se speciálními holemi. Je to jeden z nejzdravějších sportů, protože jste v přírodě, pořádně dýcháte, zapojujete svaly celého těla, dopady tlumí hole, které pomáhají zapojit do chůze i horní část těla. Chce to ale dělat dobře, aby to bylo efektivní, a vybrat si správné vybavení.