Maxi šaty jsou oděvem nesmírně pohodlným, praktickým a slušivým. Bohužel, spousta žen se jich bojí. Mají za to, že padnou pouze postavám vysokým a štíhlým. Není tomu tak. Stačí jen vědět, jaký model koresponduje právě s vašimi křivkami.

Pro malé i plnoštíhlé

Líbí se vám dlouhé šaty, ovšem máte za to, že pro vás nejsou správnou volbou? Nenechte se zmást. Maxi délky mohou sice na první pohled působit „zákeřně”, ale díky široké nabídce lze vybrat kousek pro každou figuru. A nezáleží, jestli jste drobná, máte větší ňadra, široké boky či krátké nohy, pouze se držte následujících rad.

Všeobecně platí, že pro vytvoření ideální siluety přesýpacích hodin je důležité v každé módní kreaci zdůraznit pas, zvláště u boubelek a chlapeckých proporcí bez výraznějších ženských křivek. Vybírejte proto modely, které již takový detail mají. Ideální bude, když se porozhlédnete po šatech s nápadně oddělenou horní a dolní částí, kdy projmutí bude těsně pod prsy. Využít lze také jednoduchou fintu pomocí ozdobného opasku, nebo širokého saténové šátku.

I v maxi šatech můžete být za dámu. Mango.cz, 1999 Kč

I v maxi šatech můžete být za dámu. Mango.cz, 1999 Kč

Témata: oděv, trend