Přestože slavná herečka a držitelka sošky Oscara oslavila čtyřicítku již před téměř třema lety, stále vypadá úžasně. K dokonalému vzhledu ji pomáhá i ten správný make-up.

Pokud je vám více než čtyřicet, tak než začnete líčit, je důležité pleť dobře připravit péčí. Na takovém podkladu make-up lépe vynikne, kůže bude hladší a nebudou na ni tolik vidět vrásky. Skvělá je kombinace silně hydratačního séra s omlazujícím účinek a liftingovým krémem. Nezapomeňte ošetřit také oční okolí anti-agingovým očním krémem. Nechejte deset minut vsáknout a vstřebat do pleti, teprve pak ličte.

Make-up zvolte krycí, zmatňující a nezapomeňte ho aplikovat také na krk, aby nebyly vidět přechody barev. Na nanášení make-upu je vhodný plochý štětec nebo houbička. Krásně tak make-up do pleti „vpracujete“ a make-up splyne s pletí.

Na oční víčka naneste zlaté oční stíny. Rozjasní pohled a sluší všem barvám očí. Hnědou, ne příliš ořezanou tužkou, veďte linku nad horními a spodními řasami, ale tak, aby nebyla ostrá, působilo by to uměle. Pokud chcete linku opticky „změkčit“, jemně ji rozmažte vatovou tyčinkou. Zakončete namalováním řas černou řasenkou. Krásně bude vypadat, když řasy před líčením natočíte kleštičkami.

Nejvýraznější jsou zde rty. Mají temně vínovou, sytou barvu a jejich tvar je přesně daný konturovací tužkou ve stejném odstínu, jako je rtěnka. Rtěnku na rty aplikujte štětečkem. Krásně tak vymalujete jejich tvar a barva bude rovnoměrně nanesená.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:30