Není tomu tak dávno, co se popularitě těšily dlouhé nohavice. Jak však víme, módní trendy se neustále mění, není se tak čemu divit, že dnes jsou hitem pro změnu kalhoty ve zkrácené délce. Ač je styl „velká voda“ atraktivní, má mnohá úskalí. Na co si dát pozor?

Již na první pohled je evidentní, že zkrácené délky spodních částí oděvů jsou lehce extravagantnější linií. Jenže i zde jde o úhel pohledu. Záleží do jisté míry na vkusu každé z nás. Zatímco jedné ženě budou kratší džínsy připadat „šílené“, jiná v nich najde zalíbení. 

Důležité je nemít předsudky. Jistě sama dobře víte, že některé kousky vypadají na ramínku neatraktivně, ovšem když je vyzkoušíte, opak může být pravdou. Stejně tomu je i v případě kratších nohavic.

V aktuálních kolekcích převládají zkrácené střihy kalhot a džínsů. Tento trend se k nám ze světa začal dostávat teprve nedávno, nelze proto říci, jaký úspěch bude v našich končinách mít. Kratší délka navíc může být pro některé typy postav ošemetná, což jí do karet příliš nehraje. Jestli však ovládáte alespoň základní pravidla stylingu, lehce si s tímto „oříškem“ poradíte.

Zvony jsou trendy, ale dobře zvažte, jestli je vaše postava „unese“.

Zvony jsou trendy, ale dobře zvažte, jestli je vaše postava „unese“.

Malá/velká škodná

Retro zvonové kalhoty jsou v módě již několikátou sezonu, aktuálně nejde o největší mezník na poli krásy, přesto jsou „zvonáče“ stále hojně k dostání. Jejich zkrácená délka patří k vůbec nejnebezpečnějším kouskům.

Kromě štíhlých, vysokých a chlapeckých postav bez výraznějších křivek v zásadě nikomu nesluší. Nositelku opticky zkracují, a to i tehdy, když obuje boty na vysokém podpatku. Zvony dodávají ve střední a dolní části těla na objemu. Paradoxem tedy zůstává, že u módních velikánů jde o divokou kartu dneška.

Sázka na jistotu

Určitě neprohloupíte zkrácenými slim džínsy či kalhotami oblekového typu. Ty patří k neutrálním modelům. Jen je potřeba zohlednit, jakou postavu máte. 

Malé ženy by vždy měly nohavice kombinovat s podpatky, alespoň nízkými. Ideální volbou bude elegantní kotníková obuv v moderním ponožkovém pojetí. Jde o obutí, které nejenže působí sofistikovaně, ale opticky protáhne nohy, tedy v případě, kdy je přední část boty zúžená.

Přiznané ponožky už nejsou ostudou. Dnes je v kurzu i ponožková obuv v...

Přiznané ponožky už nejsou ostudou. Dnes je v kurzu i ponožková obuv v elegantnějším pojetí, nejčastěji v podobě kotníkových bot na podpatku. V souhře se zkrácenou délkou nohavic jde o zajímavý detail.

Podzimní klasikou jsou kožené oděvy. A letos se těší opravdu široké popularitě. Pohodlné a šmrncovní jsou volněji střižené koženkové kalhoty s vysokým pasem. Tím také vykompenzujte zkrácenou délku nohavic, takže postava si ponechá (případně získá) kýženou souměrnost. 

V případě, že máte dlouhé nohy, můžete vytvořit ležérní kreaci v hlavní roli s teniskami či „bagančaty“. Pro ženskost sáhněte po trendy botkách na blokovém podpatku.

Koženkové oblečení je vskutku nápaditě, zvláště pak v kombinaci zkrácené délky...

Koženkové oblečení je nápadité, zvláště pak v kombinaci zkrácené délky a kotníkové obuvi. Pokud se obáváte prochladnutí, vybavte se zajímavými punčochami.

Nejen na doma

Vůbec největším trendem dneška jsou tepláky a teplákové sety. Možná za to může koronakrize, která vládne světu, ale právě domácí komplety patří k hlavním pilířům módy. V tomto případě jde o ožehavé téma. Zatímco dámy preferující pohodlí jsou šťastné, jiné jen nechápavě kroutí hlavou.

Pravdou zůstává, že s designérským počinem neuděláte ostudu ani ve městě. I zde lze spatřit několikrát zmíněné zkrácené délky. Pokud si myslíte, že k teplákům se hodí jen volnočasová obuv v podobě tenisek, jste na omylu. Budete se divit, ale „za velkou louží“ se domácí oděv nosí i v kombinaci s elegantními doplňky, jako jsou například lodičky a psaníčka.

Užijte si pohodového trendu. Nebojte se vyjít v teplácích dále než s odpadky. Z...

Užijte si pohodového trendu. Nebojte se vyjít v teplácích dále než s odpadky.