Co je v Koreji symbolem krásy? Bezchybná pleť. Zdejší ženy se o ni opravdu starají a nebojí se kosmetické přípravky vrstvit. Zkuste to jako ony:

Připravte pleť


Pokud chcete, aby byl účinek pečujících přípravků co nejvýraznější, je nutné pleť nejprve na další kroky připravit. Vždy je nutné, aby byla dokonale čistá a to nejenom večer, ale i ráno. Rychlým krokem je použití jemné mycí emulze nebo alespoň pleťové vody. Ta osvěží a zvlhčí pleť pro další kroky.

Zjemněte ji


Velkým boomem jsou nyní lotiony. Jsou to speciální tekuté emulze, které jsou plné výživných a regeneračních látek a vitamínů, které pleť zjemní, rozjasní a připraví ji na použití séra. Stačí je jen lehce vklepat do pleti.

Zkuste séra


Hned po pečujícím lotionu naneste na pleť sérum. Můžete ho mít z jedné linie, jako krém, ale můžete také séra s krémy kombinovat podle potřeby pleti. Hydrataci, výživu, rozjasnění, péče o pigmentové skvrny…stačí jen pár kapek nanést pod krém a uvidíte opravdu silný účinek. Ideální je séra používat ráno i večer.

Hydratujte


Alespoň jeden z kroků péče by měl být hydratační. Vodu totiž pleť potřebuje bez ohledu na věk. Když jí má málo, je zašedlá, objevuje se na ní více vrásek a hůře na ní drží make-up. Pokud chcete řešit hydrataci i vrásky, existují krémy, které kombinují obojí.

Nezapomínejte na SPF


Pokud vás denní krém nemá ochranný faktor proti slunci, ošetřete pleť přípravkem s SPF nebo make-upem, který ho obsahuje. A to každý den. Sluníčko totiž způsobuje předčasné stárnutí a hrozí i riziko vzniku pigmentových skvrn. Takže chránit pleť každý den, přes celý rok!