Už pokukujete pro nových bikinách, plánujete dovolenou u moře a kupujete letní mini? Nezpomeňte také na své tělo. To teď potřebuje ještě více pozornosti než váš šatník! Hlavně když vás straší bubák jménem celulitida.

V  první řadě je třeba zdůraznit, že neexistuje žádné stoprocentně účinné opatření, které umí celulitidu zcela vyléčit. Dodržováním jistých dietních opatření včetně důkladné detoxikace můžete celulitidu značně potlačit a redukovat její projevy. Zázračné výsledky však neočekávejte hned druhý den. Pokud chcete s pomerančovou kůží něco dělat, měli byste změnit svůj životní styl a to je běh na ‚dlouhou trať‘...


9 příčin celulitidy:

Můžeme říct, že celulitida je záležitostí hormonálních změn, které způsobují špatný a nedostatečný odvod toxických látek z kůže a následné ukládání tuků. Tento koloběh je podmíněn mnoha faktory:

? Málo pohybové aktivity a sedavé zaměstnání

? Genetická dispozice

? Obezita a špatná strava

? Hormonální změny (přirozené, ale i uměle vyvolané např. hormonální antikoncepcí)

? Stres

? Kouření, alkohol a káva

? Nedostatečný pitný režim

? Časté dlouhé stání

? Těsné spodní prádloDědičnost ovlivnit nemůžeme, ale vyhnout se rizikovým faktorům, jako je kouření, velké množství tučných či sladkých potravin nebo stresující zaměstnání, je v silách každého z nás. Pokud tedy toužíte po hladké pokožce, zamyslete se nejprve nad svým životním stylem a nad tím, jak jej můžete změnit k lepšímu!


  5:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:33