Stupně celulitidy

1. stupeň: projevy celulitidy nejsou na první pohled vidět. Zřejmé jsou až při štípacím testu.

2. stupeň: hrbolky jsou zřejmé v přirozené poloze, ale i tehdy, když jsou svaly zaťaté nebo osvícené ostrým světlem.

3. stupeň: nerovnosti jsou viditelné i vleže při jakémkoli světle. Kůže bývá bolestivá. Toto stádium je již značně závažné.

4. stupeň: markantní poškození kůže doprovázené bolestmi a otoky. Jedná se o nebezpečný zdravotní stav, který se nesmí v žádném případě podcenit!Léčba:

1. Stravovací návyky aneb zásady zdravé životosprávy

Pomerančová kůra postihuje i velmi štíhlé ženy, přesto je v první řadě nejdůležitější upravit jídelníček. Rozhodně spoléhejte na vyváženost a pravidelnost stravy. Preferujte zeleninu, ovoce, celozrnné obiloviny, luštěniny, nízkotučné maso a mléčné výrobky.


2. Hýbněte kostrou

Toxiny z těla odvádí lymfa, kterou je však zapotřebí náležitě rozproudit. Proto je tak důležitý pohyb aerobního charakteru, který odbourává tuk a prokrvuje pokožku (aerobic, tanec, tenis, squash apod.). Méně vhodné (na prokrvení) jsou vytrvalostní aktivity jako jogging, jízda na kole… Ale existuje celá řada skvělých a účinných individuálních cvičení se zaměřením na inkriminované partie – věnujte se jim alespoň 45–60 minut minimálně 3x týdně.3. Lymfu lze rozproudit také masážemi – tzv. lymfodrenážemi.

V tomto směru se ale svěřte odborníkům, kteří mají dostatek zkušeností. Zkuste např. vakuovou masáž, ultrazvukovou liposukci, anticelulitidní bandáže.4. Třešiňkou na dortu mohou být kosmetické přípravky.


  5:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:33