Doporučujeme

Kosmetický kalendář: jak často mýt vlasy a používat sérum nebo masku

  • 0
Úkonů, které jsou třeba pro krásu, je víc než dost. Někdy bývá těžké si to všechno zapamatovat, naštěstí je tady kosmetický kalendář. Připomene vám mytí vlasů či pleťovou masku.

Pokud pravidelně čtete kosmetické rubriky, víte, že těch nezbytností pro pěstěný vzhled je opravdu velké množství. Důsledné provádění pečujících rituálů vlastně znamená, že už za ten den pomalu nestihnete nic jiného.

No, to možná přeháníme, ale je toho skutečně požehnaně. Udržet vše v hlavě tak může být náročné. Proto jsme pro vás připravili přehledný kosmetický kalendář, v rámci kterého se dozvíte ty nejdůležitější termíny pro různé krášlicí úkony. Samozřejmě, nic není dogmaticky předepsáno, jde skutečně o orientační časové rozmezí. Vše si potom přizpůsobíte svému tělu i životnímu stylu.

Péče o vlasy

Při každém mytí vlasů je potřeba nejen šamponu, ale i kondicionéru a masky. Čas...

Mytí vlasů: 3x týdně.

Co a proč: Umývání vlasů by mělo probíhat dle potřeby, pokud sportujete, tak klidně denně, jinak zhruba třikrát do týdne. Šampon a kondicionér jsou pro kvalitní očistu nezbytné.

Vlasová maska: 1x měsíčně.

Co a proč: U bezproblémových zdravých kadeří se doporučuje jako prevence používat jednou měsíčně, ale u vlasů, které nejsou zcela dokonalé, každé třetí až čtvrté mytí.

Péče o ruce a nohy

Ilustrační snímek

Manikúra: 1x týdně.

Co a proč: Zatlačení kůžičky, pilování a případně lakování nehtů lze provádět doma, jednou za měsíc si ale dopřejte návštěvu manikérky. V rukou profesionálů nehty minimálně získají ten nejlepší tvar.

Pedikúra: 1x za 14 dnů.

Co a proč: Z estetického, ale i zdravotního hlediska se vyplatí pečovat o chodidla a nehty na nohou každý druhý týden, jednou měsíčně je vhodné zajít na pedikúru do salonu. Důležité je zbavovat se suché kůže a zkracovat nehty, popraskané paty i zarostlé nehty představují velmi nepříjemnou a hlavně bolestivou komplikaci.

Péče o tělo

Pravidelné promazávání těla je potřebné pro dobrou vitalitu a mladistvý vzhled...

Peeling těla: 1x měsíčně.

Co a proč: Zde se objevuje více názorů na to, jak často se zbavovat odumřelých částeček kůže, díky němuž se další přípravky lépe vstřebají. Vždy po dvou týdnech nebo jednou za měsíc, záleží na stavu vaší pokožky i hrubosti peelingových zrn. Dělat ho na denní bázi však určitě není dobrý nápad.

Bylinné koupele: 1x týdně.

Co a proč: Starou léčebnou a relaxační techniku, tedy lázeň plnou bylin, si užijte jednou týdně, ideálně o víkendu, kdy odpočíváte. Budete potřebovat okolo 200 gramů čerstvých bylin, případně 150 gramů sušených, koupel by neměla trvat déle než 20 minut. Voňavý heřmánek, levandule, kopřiva i dobromysl jsou ve vaně vítány.

Hydratace těla: 2x denně.

Co a proč: Natírat celé tělo vždy po ránu a večer speciálním přípravkem pro hydrataci je nezbytné.

Masáž: 1x za 14 dnů.

Co a proč: Nemáte-li konkrétní potíže s pohybovým aparátem, je běžná masáž pro dobrou kondici namístě každý druhý týden.

Péče o pleť

Citlivým místům se při aplikaci masky určitě vyhněte. Můžete jim však dodat...

Čištění pleti: 2x denně.

Co a proč: Pleť je nutné čistit vždy ráno a večer, bez výhrad.

Hydratace: 2x denně.

Co a proč: Denní a noční krém by měl patřit k běžné kosmetické rutině.

Sérum: 2x denně.

Co a proč: Sér je v nabídce na trhu velká spousta. Aplikujte je pod krém podle potřeby, buď ráno i večer, nebo jen jednou za den.

Krém s SPF: 1x denně.

Co a proč: Ochrana před slunečním zářením je namístě v létě i v zimě, nepodceňujte ji.

Pleťová maska: 2 až 3x týdně.

Co a proč: Na pečlivě vyčištěnou pleť se masky nanášejí pravidelně, u mastnější pleti i několikrát týdně, u suché to stačí pouze jednou za týden.

Peeling pleti: 1x měsíčně.

Co a proč: Mastná pleť ho zvládne častěji než suchá.


  • Vybrali jsme pro Vás