Dodržujete tyto jednoduché tipy a vaše vlasy budou jako od profíka ze salonu!

S barvením si dejte opravdu záležet. Vyhraďte si čas tak, abyste na sebe měla alespoň hodinu a půl, ideálně dvě hodiny času. Základem úspěchu jsou také kvalitní produkty!

Náš tip: Vyzkoušeli jsme barvy Garnier Color Naturals Ultra Cover (jejich ambasadorkou je úžasná Tereza Kostková!) a výsledky byly překvapující! Tyto produkty skvěle kryjí a vlasy jsou po použití nádherně lesklé.

Dále pamatujte na to , že i když vám část barvy zbyde, například když si barvíte pouze odrosty, určitě si ji neschovávejte do dalšího barvení. Pokaždé použijte nové balení!

Neřiďte se pouze obrázkem modelky na krabičce. Jsou jen orientační. Raději se podívejte na zadní stranu, kde jsou vidět alternativy k různým odstínům. A pokud tam svůj přirozený odstín nenajdete, raději zvolte odstín jiný. Nedoporučuje se odchylovat o více než jeden maximálně však dva odstíny od přirozené barvy pro dosažení nejlepšího a nejpřesnějšího výsledku.

Určení barvy vlasů je složité i pro odborníka, natož pak v obchodě pod umělým světlem. Při určování vaší přirozené barvy musíte porovnat barvu na obale se svými vlasy nebo obočím, pokud jsou vlasy již barvené. Obecně platí, že si myslíte, že máte tmavší barvu, než ve skutečnosti je. Vždy volte barvu světlejší, než si myslíte.

Pokud chcete obarvit pouze odrosty u kořínků vlasů, zvolte odlišný postup, než když barvíte celé vlasy. Barvicí směs se v takových případech nanáší nejdříve na odrostlé části a až poté na délky. Směs pak nechte působit po dobu, která je uvedena v návodu k použití. Zamezíte tak nechtěnému ztmavnutí barvy vlasů. Platí totiž, že čím více pigmentu v sobě vlasy mají, tím tmavší jsou. I v případě, že své středně hnědé vlasy barvíte například o stupeň světlejší tmavou blond. Zamezíte tak i efektu uniformní helmy. Garnier Color Naturals Ultra Cover je super také v tom, že výsledek působí opravdu přirozeně, „helmy“ se tak vůbec obávat nemusíte!Při samotném procesu barvení určitě nespěchejte a snažte se postupovat velmi pečlivě. Zejména na delších nebo hustších vlasech barvou nešetřete, raději si pořiďte dvě krabičky, abyste měla barvicí směsi opravdu dostatek. Vyhnete se tak nedokonalým výsledkům nebo návštěvy drogerie s ručníkem na hlavě.

Jeden z největších omylů, kterých se ženy při domácím barvení dopouští, je, že si myslí, že bez problémů můžou jít například z červené na platinovou nebo z černé na blond. Extrémní změny v barvě vlasů je lepší nechat na odborníkovi, jelikož je často potřeba více než jen jedno nabarvení k docílení požadovaného odstínu. To platí i v případě vlasů poškozených, odbarvených nebo barvených složitými technikami. I ty raději svěřte do rukou odborníka.

Určitě si nezapomeňte udělat alergický test podle návodu v krabičce a to alespoň 48 hodin před samotným barvením. Věřte, že přijít na to, že jste alergická, až když máte barvu po celé hlavě, není nic příjemného. Obecně se vyplatí přečíst si a řídit se příbalovým letáčkem uvnitř krabičky. Není tam nadarmo. Nechte směs působit po dobu, která je uvedena v návodu k použití. Například u Garnier Color Naturals Ultra Cover je doba 25-35 minut.

Po uplynutí doby působení smývejte barvu tak dlouho, dokud nebude z vašich vlasů stékat čirá voda. Teprve potom je umyjte šamponem určeným speciálně pro barvené vlasy.

Používejte vlasovou péči určenou pro nabarvené vlasy. V nabídce jsou šampony, balzámy či masky. Barva pak zůstane intenzivní a lesklá po delší dobu.

  10:42,  aktualizováno  25. března 2019 17:35