Linda Rybová propůjčila svou tvář (a velmi ochotně i tělo) značce přírodní kosmetiky Kneipp. Jak s oblibou v nadsázce říká: „Kneipp netestuje své produkty na zvířatech, ale na mně. Za což jsem moc vděčná!“ Více v našem rozhovoru!

Už déle než rok jste tváří a ambasadorkou značky Kneipp. Co vás k této spolupráci vedlo?


S Kneippem jsem se setkala už před několika lety. Byla jsem tehdy v bazénu, kde byly výrobky Kneipp k vyzkoušení. Naprosto mě okouzlila jejich vůně – skutečně voní po ingrediencích, z nichž jsou vyrobené. Takže když jsem byla oslovena s nabídkou na spolupráci, nebylo moc nad čím přemýšlet!


Je pro vás vůně kosmetického produktu důležitá?


Naprosto zásadní! Vůně je pro mě nejdůležitější vjem. Když mi nějaký výrobek nevoní, může mít sebelepší složení, ale používat ho prostě nebudu.Takže spolupráce s Kneippem je trefa do černého?


V Kneippu je všechno, co mám ráda. Filozofie zakladatele značky stoprocentně souzní s mým názorem, být tváří právě téhle značky je pro mě tedy naprosto přirozené.


Jste známá svým zdravým životním stylem. Jak moc je pro vás důležitý?
Lidé mě často považují za vílu, která si zasněně běhá v polích. Tahle představa možná vznikla v souvislosti s televizním pořadem Herbář, s pohádkami, které jsem točila, možná do takové představy zapadám i typově… Skutečnost je ale dost odlišná. Stejně jako každá jiná žena řeším v běžném každodenním životě spoustu starostí a mám hromadu práce. Můj životní styl je mimořádně rychlý. Snažím se dodržovat 5 pilířů (účinná filozofie Sebastiana Kneippa spočívá na pěti základních pilířích, jimiž jsou voda, rostliny, pohyb, strava a rovnováha, pozn. red.), ale občas mi to prostě nevyjde.


A do přírody se pravidelně dostanete?


Určitě, to je pro mě strašně důležité, příroda mě nabíjí. Nejlépe se cítím u nás na chalupě. Je to na samotě, u potoka, často tam zajedu i během pracovních dní. Jsou tam šťastné i moje děti, než začaly chodit do školy, osm let jsme tam bydleli. Pak jsme se museli vrátit do Prahy, ale bydlíme na místě, odkud to do přírody není daleko. Nejraději chodím na Vyšehrad, je to moje oblíbené místo, kde se cítím skvěle.


Nechybělo vám město, když jste žila na venkově?


Vůbec ne. Bylo to nádherných osm let. Jsem spíš samotářská, odtržení od ruchu města mi náramně vyhovovalo. Myslím, že až děti odrostou, možná se tam s mužem zase vrátíme.


Pustila jste se někdy sama do výroby kosmetiky?


V Herbáři jsme výroby domácí kosmetiky zkoušely. Je to hezká činnost, na kterou ale v běžném životě absolutně nemám čas. A myslím, že vyrábět kosmetiku doma pravidelně by mě ani nebavilo. Nepatřím k lidem, kteří si rádi všechno sami vyrobí. Na to nemám čas ani energii.


Máte nějaký svůj zkrášlující rituál, který pravidelně dodržujete?


Každý den začínám koupelí ve vaně s bohatou voňavou pěnou. Nevím, jestli je to zdravé, ale mě to dělá dobře, a když svou koupel nestihnu, mám zkažený den. Do vody si přidávám mandlový olej, který mě zklidní a zároveň mi vlije energii do žil. Když musím vstávat opravdu hodně brzy, používám ráda sprchový gel Radost ze života – jeho vůně mě spolehlivě nakopne. Kvůli své ranní koupeli jsem ochotná si i přivstat, ve vaně pak vydržím ležet třeba půl hodiny, piju u toho kávu, učím se texty, relaxuju. Je to jediná chvíle z celého dne, kdy mám čas skutečně jen pro sebe.Jak jinak o sebe pečujete?


Do čtyřicítky jsem se péči o tělo v podstatě nevěnovala – jednak mě to nebaví, jednak na to nemám čas. Ale po 40 jsem pochopila, že to bude nutné! Byla jsem překvapená, jak se moje pokožka najednou začala měnit. Mažu se každé ráno po koupeli olejem, což je příjemné a zároveň účinné – pleť je pak skutečně hebčí a pružnější. Oleje navíc nádherně voní a jejich vůně vydrží na kůži celý den. Díky tomu už v podstatě téměř nepoužívám parfémy.


A bez jakých kosmetických produktů se neobejdete v průběhu dne?


V batohu nebo kabelce mám vždy mandlový krém na ruce, vůni celé mandlové řady Kneipp miluju. Ruce si mažu alespoň dvakrát denně. A jelikož celý den běhám po městě a domů se často vracím až před půlnocí, snažím se pečovat i o chodidla, nosím u sebe krém s měsíčkem lékařským a snažím se i nohy dvakrát denně promazat. Nejradši mám, když přijdu večer domů a ponořím nohy do umyvadla s vonnou solí. To je úžasné uvolnění!


A jak jste na tom s líčením?


Musím se líčit především kvůli své práci, i když můj koníček to tedy není. Snažím se nepoužívat chemii, hlídám si složení, ale nejsem nijak striktní, kombinuji přírodní a běžnou kosmetiku. Vlastně musím přiznat, že bio dekorativní kosmetika mi moc nevyhovuje. Neobejdu se bez řasenky, už dlouho používám Max Factor 2000 calories, ta jediná mi vydrží a nemusím si pořád hlídat, zda nemám rozmazané oči. Stejné je to s péčí o vlasy. Používám přírodní pečující produkty, ale na barvení chodím do skvělého, ale nikoli bio kadeřnického salonu.


Co vás nakopne, když večer padáte únavou, ale ještě vás čeká třeba představení v divadle?


Když mi vyjde čas, vsadím na svou nejspolehlivější metodu, tedy koupel. Pomáhá mi i káva. Miluju její vůni i chuť. Dobrá káva mě vždy spolehlivě probere!


A jaké jsou vaše plány na léto?


S divadlem Verze zkoušíme novou hru Šťastný vyvolený, premiéra bude na podzim ve vršovickém divadle Mana. Moc se těším na sestavu, v níž hrajeme: Igora Chmelu, Janu Janěkovou, Matouše Rumla a Davida Matáska, s nímž se setkáme po delší době, ale v minulosti jsme spolu v divadle hodně hráli. No a hlavně mě čekají prázdniny. Budu mít měsíc volna a na to se těším ze všeho nejvíc!


Prohlédněte si nejoblíbenější Lindiny produkty:

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:12