S pupínky na obličeji jste se dávno rozloučila, jenže teď zase udeřily? Zmapujte místa jejich vzniku. Možná vám nějaký orgán vysílá zprávu, že se s ním něco děje…

Mezi obočím


Alergie na některé potraviny se většinou projeví, kromě jiného, i pupínkovou úrodou mezi klenbami. Pupínky ale také můžou signalizovat, že se vám v játrech zabydlely toxiny. Zkuste změnit jídelníček – vyřaďte z něj alkohol, mastná jídla a mléčné výrobky. A co vám prospěje? Lehké cvičení, popíjení čaje z ostropestřce mariánského, který játra pročistí. Rada na závěr: Pozdě večer a v noci nechte už ledničku zavřenou – vaše orgány si odpočinou.

Tváře


Máte-li dýchací potíže, které souvisejí s kouřením nebo alergií, může se vám akné objevit právě na tvářích. Začněte proto obloukem obcházet kyselá jídla (maso, mléčné produkty, alkohol). Zaskočila vás nechtěná ozdoba spíš ve spodní části lící? Měla byste navštívit zubaře, tahle oblast je totiž propojená s ústy. Pokud ovšem pupínky hyzdí naopak horní část tváří, zkuste si vygruntovat displej telefonu nebo přetáhnout polštář hedvábným povlakem. Přesně tam totiž můžou přebývat bakterie, které vám pak na obličeji rozpoutají nechtěný zánět.

Brada


Akné na tomto místě se u žen objevuje při zvýšeném stresu, hormonální nerovnováze nebo ovulaci. Základní pravidlo v každém případě zní: Udržet kůži v maximální čistotě, to znamená nesahat si na ni špinavýma rukama. Mohla byste si sem totiž zanést bakterie, které vám vřídek bleskově vyrobí. Pro jistotu si pořiďte jemný, ale důkladný čisticí přípravek. Jestli bezpečně víte, že máte co do činění především se zmíněným stresem, pokuste se zklidnit. Začněte cvičit jógu a vyšetřete si kousek času jen pro sebe.

  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 17:00