Držitelé karet Mastercard v ČR mohou přispět na dobrou věc. Když v období od 3. 10. do 3. 11. nakoupí v knihkupectvích Knihy Dobrovský, společnost Mastercard z každé platby daruje obnos na jeden školní oběd pro děti ve Rwandě.

Právě v této zemi je podle průzkumu 43 procent dětí mladších pět let chronicky podvyživených. Mastercard zároveň jednorázovou částkou podpořil i děti z Klokánků. 


„Jsem rád, že knihkupectví Knihy Dobrovský může v rámci programu Mastercard Priceless Causes tuto iniciativu podpořit. Máme za to, že naší společnou povinností je hledat a nalézat východiska pro udržitelnou budoucnost. A vzdělání je rozhodně tou správnou cestou,“ říká Robin Čermák, ředitel marketingu knihkupectví Knihy Dobrovský.


Společnost Mastercard od roku 2012 spolupracuje s iniciativou World Food Programme, největším světovým poskytovatelem humanitární potravinové pomoci. Programu kromě samotné pomoci nabízí inovativní řešení, které pomáhá v boji proti hladu. Letos má Mastercard ve střední a východní Evropě v rámci kampaně Priceless Causes za cíl poskytovat školní obědy pro děti právě v africké Rwandě.


V praxi společnost Mastercard díky programu poskytne více než 3,5 milionu školních obědů dětem, které trápí nedostatek jídla, umožní jim vzdělání a místním potravinářům zároveň pomůže k odbytu ve školách. Mastercard si je také vědom toho, že pomoc potřebují i některé děti v České republice. Proto podpořil Fond ohrožených dětí, kterým poskytl finanční dar na jídlo pro děti z Klokánků. 


„Pokaždé, když v nadcházejícím měsíci naši držitelé karet v České republice investují do svého vlastního vzdělání a vzdělání svých dětí v knihkupectví Knihy Dobrovský, tak zároveň v rámci programu Mastercard darují jídlo dětem ve Rwandě," říká marketingová manažerka Mastercardu pro Česko a Slovensko Martina Piskorová.


„Stejně tak jsme se zavázali k podpoře českých dětí v nouzi. Budeme vděční všem, kteří se do této iniciativy zapojí, protože společně můžeme přispět k tomu, aby se vzdělání a zdravá životospráva stala stejným právem pro všechny děti,“ dodala Martina Piskorová.


  1:44,  aktualizováno  25. března 2019 19:31