Toužíte po tom pravém muži, po jehož boku budete šťastná, ideálně už napořád?

Přestože žádný univerzální návod na partnerské štěstí neexistuje, dali jsme dohromady pár rysů, na jejichž základě si troufáme tvrdit, že vám to bude klapat. Ale pozor, platí jak pro muže, tak i pro vás.

Máte podobné představy o životě

Na první pohled jasná věc, ale v reálu často pod tíhou růžových brýlí opomíjená. Říkáte si, že až se opravdu zamiluje, tak se změní, že to postupem času bude lepší. Bohužel, opak je pravdou, bývá to ještě horší. Čest výjimkám! Gaučový povaleč se téměř nikdy nestane nadšeným sportovcem. A stejně tak je marné doufat v to, že muž kvůli vám změní svůj negativní názor na rodinu či svatbu. Nebo že přestane prohánět sukně. Neříkáme, že hned na prvním rande máte sondovat, jestli chce v budoucnu rodinu nebo jak to má s cestováním nebo čímkoliv, co je pro vás osobně důležité. Ale pozorujte a po čase sama poznáte, jestli máte podobné hodnoty a představy o budoucnosti.

Jste tolerantní

Říct, že jste tolerantní, je už skoro klišé. Ale ne každý, kdo to o sobě tvrdí, se tak opravdu chová. Z vašich rozmarů si nedělá hlavu a zároveň ví, že když se občas zdrží trochu déle s klukama, nebudete z toho dělat aféru, nebo že mu neztropíte žárlivou scénu, když vyrazí na kafe se svojí kamarádkou. To samé samozřejmě platí i naopak, jinak to z dlouhodobého hlediska nemůže fungovat.

Respektujete se

Má vás rád takovou, jaká jste? Gratulujeme! To je asi největší výhra v životě. Chápe, že ne vždycky máte svůj den, že občas potřebujete být sama nebo že se chcete věnovat svým koníčkům. Respektuje vás a vaše přání, i když je občas nemusí chápat, a nesnaží se vás předělávat k obrazu svému. Pokud je to vzájemné, máte skvělý předpoklad k dlouhému vztahu.

Umíte si otevřeně pohovořit o čemkoliv

A tím myslíme i ty nepříjemné věci, respektive hlavně ty nepříjemné. Důležité je oboustranně umět pojmenovat, co vám vadí, štve vás, mrzí vás, a vzájemně si to v klidu říct. Jen tak ten druhý ví, že je něco v nepořádku, a může s tím něco udělat. Ale zároveň je důležité si i říct, co vám dělá radost, aby ten druhý věděl, čím vás potěšit. Pokud si tohle spolu oba umíte říct, tiše vám závidíme!