Doporučujeme

Už ani chloupek! V létě musíte na holení úplně jinak

  • 0
Sezona nepřející nežádoucímu ochlupení je opět v plném proudu. Která žena by nechtěla mít hladkou výstavní pleť, řekněte. V létě přistupujte k holení jinak. Víme, jak na to.
Ilustrační snímek

Nejspíš rok odstraňujete chloupky určitým způsobem, který vyhovuje typu vaší pokožky, jejím potřebám i citlivosti. Jenže v létě, v době, kdy nejvíc prahnete po hladké kůži bez jediného chloupku, to funguje malinko jinak. Horko totiž komplikuje i odstraňování ochlupení.

Póry jsou více otevřené a už samotné zbavování se chloupků může být velmi nepříjemné, nehledě na tu spoušť, co může přijít potom. Podrážděná kůže a bolestivé pupínky, brrr, to tedy ne!

Než se proto pustíte do samotné akce, zamyslete se nad tím, co pro vás bude momentálně nejlepší, co chcete a nechcete riskovat. V každém případě ale dbejte na následující trio praktických rad.

Nikdy se neholte bez použití holících pěn či gelů!

1 Peeling jen před!

Naordinovat si peeling po epilaci nebo depilaci není vhodné, odumřelé buňky by se měly odstraňovat dřív než chloupky – už jen proto, aby se „probralo“ zarůstající ochlupení. Navíc by mohlo dojít k podráždění kůže. Peeling zařaďte vždy před epilaci či depilaci, nebo den až dva po.

2 Do bazénu až později

Oholit a šup na koupaliště? V žádném případě. Podrážděná kůže je přímo magnetem na různé bakterie, to není radno pokoušet. Místo toho ji aspoň dva dny hýčkejte hydratačním tělovým mlékem a vyhněte se jejímu dalšímu dráždění, například nevhodným antiperspirantem.

3 Chladit, chladit, chladit!

Pokožka čerstvě zbavená chloupků nepatří vůbec na slunce, zvlášť když jste ji epilovala. Potřebuje spíš chladit než zahřívat, v kombinaci s UV zářením by při slunění jen víc a víc trpěla.

Depilační vosky a cukrové pasty

Ilustrační snímek

Vosk stejně jako cukrová pasta vytrhne chloupek i s kořínkem. Rozdíl je ale v tom, jak se přípravek nanáší a jak se odstraňuje. Vosk se aplikuje ve směru růstu chloupků a pak se rychlým pohybem strhne v opačném směru.

Cukrová pasta se nanáší proti směru růstu chloupků a strhává se po směru. Proto je méně „drastická“ a dost žen si ji pochvaluje. Libují si, že to i méně bolí. Je šetrnější a hodí se na léto.

Problém může nastat jen v momentě, když se pustíte do depilování v tropickém dnu. Cukrovou pastu je nutné nanášet v místnosti, kde je chladněji, to znamená se zapnutou klimatizací nebo aspoň s větrákem, jinak nebude dost tuhá. Také je nutné ochladit pokožku i ruce, kterými pastu aplikujete.

Depilační krémy

Depilační krémy obsahují chemické látky, které „rozpouštějí“ chloupky, respektive jejich část. Na léto ale nejsou úplně ideální, neměla byste je používat, pokud se chystáte opalovat nebo jste den po opalování. Tyto přípravky značně vysušují pokožku, je po nich citlivější, náchylnější k tvorbě zánětů a lehce se spálí.

Holicí strojek

Ilustrační snímek

Extra tip

  • Zkuste „domácí“ metodu a vyrobte si vlastní cukrovou pastu. Na deset dílů cukru připadne jeden díl vody s citronovou šťávou.
  • Vše zahřejte, a jakmile směs lehce probublá, vylijte ji na podložku s vodou.
  • Poté ji ihned opatrně sesbírejte a tvarujte do malých kuliček, které budou po mírném zchladnutí schopny zachytit chloupky.

Holení je rychlou a snadnou metodou odstranění chloupků, kterou preferuje nejvíc žen. Holicí strojek je cenově dostupný a vhodný pro použití na různých částech těla.

Důležité je používat kvalitní strojek a měnit čepel pravidelně, abyste dosáhla co nejlepších výsledků. Jestli se bojíte, že si spolu s chloupky „oholíte“ i případné opálení, tak klid. Tak to není, i když se holením částečně odstraňuje i odumřelá vrstva kůže.

Opálení je totiž uloženo v hlubších vrstvách pokožky. Je však třeba dodat, že bez použití gelu nebo pěny na holení a následné hydratační péče kýženého efektu hladkých a bronzových končetin nedosáhnete. Pokožka se vysuší a rozhodně to nebude ono.

Epilátory

Epilátory jsou zařízení, která odstraňují ochlupení i s kořínkem. Momentálně frčí nejvíc epilace technologií IPL, intenzivního pulzního světla, ale ta není na léto vůbec vhodná, je ji třeba začít realizovat v zimě, nejpozději na jaře. I klasická epilace může pokožku podráždit, je tedy nutné ji připravit. Na místech, která budete epilovat, si přidržte nahřátou žínku, po epilování oblast chlaďte. Epilujte se vždy večer, aby pleť získala prostor pro regeneraci.


  • Vybrali jsme pro Vás